REAMONN

reamonn-506ab772091c6

Ülkemize daha önce birkaç kere daha geldiniz ama ilk defa böyle büyük bir festivalde çaldınız. Festival hakkında neler düşünüyorsunuz?

Gomezz: Gerçekten harika bir festival, çok güzel bir organizasyon. Yanlış hatırlamıyorsam en son iki sene önce gelmiştik yine güzel bir konserdi ancak festival havası gerçekten çok farklı. Ses sistemi olsun, sahne olsun, seyircilerle olan iletişimimiz olsun her şey en üst seviyede oluyor.

Peki ya seyirciler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gomezz: Seyirciler gerçekten fantastik. Çok güzel vakit geçirdik sahnede.

Uwe: Evet bence de inanılmazlardı.

Peki yeni albümünüzden memnun musunuz?

Gomezz: Genel anlamda oldukça memnunuz. Hatta çok şaşırdık konser esnasında seyirciler “Tonight!” diye bağırıyorlardı. Bilmiyorduk bu kadar sevildiğini yeni parçamızın ve playliste de koymamıştık bilseydik eğer elbette ki çalardık. Hatta konser sonrası bir kız “Neden Tonight’ı çalmadınız?” diye sordu : )

Uwe: Kimsenin henüz bilmediğini düşündük ve çalmadık. Sanırım büyük bir hata yaptık : )

Gomezz: Mesela sürekli playlist’i değiştirmemiz de gerekiyor ama ‘Supergirl’ hep sabit kalıyor sanırım ‘Tonight’ da öyle olacak : )

Türkiye’de oldukça popülersiniz peki ya diğer ülkelerde de bu böyle mi?

Gomezz: Aslında her albüm sonrası turneye çıkıyoruz ve çeşitli ülkelerde birçok fanımız mevcut. Mesela bu yeni albümümüz sonrasında İngiltere’de de bir konser vereceğiz oradaki hayranlarımızı da uzun süredir görmüyorduk. : )

Uwe: Türkiye’de çok ilgi gördüğümüz gerçekten doğru. Ama genel anlamda da aşırı olmamakla beraber belli bir hayran kitlesine sahibiz. : )

Almanya’dan bize tavsiye edebileceğiniz gruplar mı?

Gomezz: Şu sıralar Almanya’da cidden çıkış yapan çok iyi gruplar var. Ancak bütün şarkıları Almanca ve tabii bu da dünyaya açılmalarını etkileyen bir durum. Bizlere çok güzel gelebiliyor ama dediğim gibi sadece bizlere.: )

Uwe: Mesela Rammstein’ı biliyor musun? Kesin biliyorsun sende metalci tipi var: ) Onlarda Türkiye’ye gelirler yakında muhtemelen : )

Umarım : ) Peki Türk gruplardan bildikleriniz var mı?

Gomezz: Tarkan’ı biliyoruz mesela. Almanya’da oldukça meşhur ve birçok konseri de oldu Almanya’da. Aslında birkaç Türk grup daha biliyorum, albümleri var bende ama isimlerini maalesef hatırlayamıyorum. Fakat dinlediklerimin içinden beğenmediğim olmadı.

Uwe: Ben de Tarkan’ı biliyorum. Bide şöyle bir anımız var son gelişimizde İstanbul’da bir otelde kalmıştık ve gece bir şeyler içmek birazda eğlenmek için dışarıya çıkmıştık. Bir bara gittik orada bir grup çalıyordu ve oldukça iyilerdi oturup dinledik, bir metal grubuydular. Grubunda, gittiğimiz yerinde adını hatırlamıyorum ancak bizi görünce ‘Supergirl’ü çaldılar ama heavy metal bir ‘Supergirl’dü. : ) İnanılmaz güzel çaldılar. Sayelerinde gerçekten çok güzel vakit geçirdik.

Türkiye’ye tekrar gelmeyi düşünüyor musunuz?

Gomezz: Türkiye’yi ve Türkiye’deki hayranlarımızı gerçekten çok seviyorum. Tabii ki tekrar gelmek isteriz. Zaten her albüm kaydı sonrası bir turneye çıkıyoruz. Bir dahaki albümün turnesinde tekrar geliriz herhalde : )

Ve son olarak Türkiye’deki hayranlarınıza söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Gomezz: Bize yaşattıkları bu güzel gün için gerçekten teşekkür ediyoruz onlara.

Uwe: Gerçekten güzel bir konserdi. Bu arada www.reamonn.com ‘u ziyaret ederek ziyaretçi defterine sevdikleri şarkıları yazabilirler böylece bir dahaki gelişimizde çalmazlık etmeyiz 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s