KELLY CLARKSON

kelly_clarkson_all_i_ever_wanted.0.0.0x0.400x400Telefonun bir ucunda Kelly Clarkson, bir ucunda ben; kendisiyle yine son derece enerjik olan parçalarının yer aldığı yeni albümü “All I Ever Wanted” ile ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik…

American Idol (bizdeki popstar yarışmalarının orijinali) birinciliğinin ardından dünya çapında üne kavuşan genç mi genç, güzel mi güzel Kelly Clarkson şimdi de yeni albümü “All I Ever Wanted” ile iki yıl aradan sonra sevenleri ile buluşuyor. Bizdeki popstar, xstar yarışmalarını duyunca insanın arkasına bakmadan kaçası geliyor ama orada öyle değil işler, gerçekten “star” çıkıyor bu yarışmalardan. Bu yarışmaların en ünlü kişiliği Kelly Clarkson son albümüyle ilgili sorularımı yanıtladı. Aslında aşağıda okuyacaklarınızdan çok daha fazla sorum vardı, ama “Just one more question” diye araya giren operatör epey moralimi bozdu. Malum telefon röportajı, kim bilir daha kimler vardı sırada, o yüzden de itiraz etmedim, önümüzdeki maçlara baktım. Ama adını da bir kenara not aldım operatör, bittin sen :p

American Idol Yarışmasının ilk birincisisin ve ardından çok ünlü oldun. Bunu tahmin ediyor muydun?

Açıkçası tahmin etmiyordum, bunun üzerine düşünmemiştim de. Ama gerçekleşince çok sevindim. Sonuçta milyonlarca hayranınız oluyor ve sizden bir albüm bekliyorlar, bu gerçekten çok güzel.

Bazıları yarışmalar sayesinde ünlü olan kişilerin diğerlerine göre daha çok çalışması gerektiğini düşünür. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Ben öyle düşünmüyorum. Bence bu endüstrideki herkes çok çalışmalı. Sadece benim gibi insanlar değil… Yani gazeteci, televizyoncu herkes çok çalışmalı bu endüstride. Bizim yaptığımızı yapmak isteyen milyonlarca insan var bu yüzden yaptıklarımızı yeni, yenilikçi tutmalıyız, neşeli olmalıyız.

Bu albümünde Dr. Luke, Katy Perry, Howard Benson, Max Martin ve Ryan Tedder gibi birçok ünlü ve başarılı isimle çalıştın. Biraz bundan bahsedebilir misin?

Dr. Luke ve Max Martin ile başka kayıtlar için de çalışmıştım. Katy Perry gelince onunla önceden tanıştım ancak açık konuşmak gerekirse ‘I Do Not Hook Up’ için onunla beraber hiç stüdyoya girmedim. İlginçtir ki aslında bu albümde çalıştığım kişiler daha önce de çalıştığım kişiler, yeni olanlar sadece Katy Perry ve Howard Benson. Bu albüm diğer albümlerimden biraz daha farklı oldu. Aslında bir sonraki albüm her zaman bir öncekinin takipçisi oluyor…

Geçmişinle bugünün arasında müziğin, yazdığın sözler ve duyguların açısından ne gibi farklar var?

Eh biliyorsun ben bir kızım ve kızlar günden güne değişir (gülüyor), hatta saat başı değişir! Neden bilmiyorum ama bu albüm müzik bakımından diğerlerinden biraz daha farklı. Ve beni tanıyanlar bunun için heyecanlanıyor. Genel olarak ben de heyecanlıyım. Aranjmanlar ve fikirlerim albümü son derece renkli yaptı, bu çok eğlenceli. Bilmiyorum albüm de rollercoaster gibi bir şey. Son derece heyecanlı. İşte bu benim!

Katy Perry ile stüdyoda çalışmadığını söylüyorsun peki, hakkında ne düşünüyorsun, o da son dönemin başarılı kadın şarkıcılarından…

Aslında çok şans eseri gelişti her şey. Katy ile birkaç sene önce konserlerimden birinde tanıştım. Çok hoş ve çok enerjik bir kızdı, aynı zamanda da çok iyi bir şarkıcı ve söz yazarı. ‘I Kissed A Girl’ ile çıkış yapması çok harika. Ama söylediğim gibi birbirimizi tanımıyorduk ve tesadüfi bir şekilde tanıştık. Onu bir şarkıcı olarak çok beğeniyorum.

Son 50 yılın pop kitabını yapacak olsaydık hakkında ne yazmamızı isterdin?

Sanırım farklılık yaratmış olmak isterdim. Beni birçok alanda hatırlamalarını isterdim. Müziği çok seviyorum; country olsun, R&B olsun, pop, rap, hepsi… Bilmiyorum sanırım hep aynı albümleri yapamam. İnsanların albümümü alırken heyecanlanmasını istiyorum. Albümümde pop müziğin yanı sıra R&B de var. Böyle olmalı bence.

Albümün çıkar çakmaz büyük bir Avrupa turnesine başlayacaksın. Türkiye’ye de gelmek istiyor musun ya da gelecek için böyle bir plan var mı?

Tabii ki Türkiye’ye gelmeyi çok istiyorum. Aslında Avrupa’da çok yoğun bir turnem olacak ama maalesef Türkiye kaçırdığımız yerlerden bir tanesi. Ama gerçekten orayı ziyaret etmek ve oraya da bir turne yapmak istiyorum. Bilmiyorum turneler işimin en sevdiğim yanlarından birisi.

Peki gezmek amaçlı hiç Türkiye’de bulundun mu?

Hayır, hiç Türkiye’de bulunmadım. Türkiye’ye en yakın Mısır’a geldim sanırım. Aa hayır, pardon en yakın Yunanistan’a geldim. Yunanistan hemen Türkiye’nin yanındaydı di mi? Evet, evet, epey yakındım yani 🙂

 

Nisan 2009 / Blue Jean


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s