ATİYE

08Birkaç ay önce albümü raflardaki yerini aldı. Önce ‘Muamma’ ile çıkışını gerçekleştirdi ama asıl başarı ‘Salla’ ile geldi ve ortalığı sallamaya başladı. Son derece sempatik ve bir o kadar da güzel olan olan Atiye ile çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik…

Şu anda çok yoğun bir dönemden geçiyorsun; konserler, TV ve radyo programları, kısacası her yerde sen varsın. Konserlerden memnun musun?

İstanbul Sortie, Çeşme Bianca ve Bodrum Granada’da konserler verdim. Çok eğlenceli geçti konserler. Almanya’dan dansçı arkadaşlarım vardı. Onlarla senelerdir beraberiz. Hatta bir tanesi ile sekiz yaşımda beraber dansa başlamıştık. Bu işi zaten konser verebilmek için yapıyorum 🙂 Tepkiler de çok güzeldi, inşallah bol bol konserler olur bu sene.

Şimdi üçüncü klibe hazırlanıyorsun…

‘Muamma’ ve ‘Salla’nın ardından şimdi de albümde çok güzel olan bir başka şarkıya klip çekeceğiz. Teoman ile olan düetim ‘Kal’. Klip çektiğimiz parçaların hepsi birbirinden farklı. ‘Muamma’ tam benim tarzımı yansıtan bir parça, benim bestem. ‘Salla’ daha eğlenceli ve rengarenk, 80’ler tarzında. ‘Kal’ da tamamen farklı, böyle rock tarzı ama hafif r&b tarzı da barındırıyor. Ben melez olduğum için müziğim de öyle 🙂 Klibin nasıl olacağı henüz belli değil ama, şu an görüşmeler devam ediyor. Daha zaten yeni karar verildi ‘Kal’a çekileceğine.

Yurtdışında örneği çok olmasına rağmen Türkiye’de pek görülmüş şey değil, dans edip şarkı söylemek. Zor olmuyor mu?

Kesinlikle yorucu. Ancak çok sevdiğim için dans ile şarkı söylemeyi birleştirmek içimden geldi. Beş yaşımdan beri dans ediyorum neredeyse. Eğitim de aldım; jazz, bale, modern dans, hip-hop, vals… Çok sevdiğim için konserlerde de kullanıyorum dansımı. Tabii ki hem şarkı söylemek, hem de aynı anda dans etmek çok yorucu oluyor ve bunu en iyi performans ile yapabilmek zaman alıyor. Gerçi konserlerde başından sonuna kadar dans etmiyorum. Hareketli parçalarda kızların yaptığı koreografilere katılıyorum, arada solo danslar yapıyorum. Bu arada bu dansların hepsini kendimiz yapıyoruz. Müziğimdeki gibi oryantal ve hip-hop danslar oluyor.

Yeni klip dışında nelerde göreceğiz Atiye’yi?

Bol bol konserlerim olacak inşallah. MTV EMA Ödülleri olacak. Türkiye’den beş sanatçı aday olacak, bunlardan bir tanesi de benim 🙂 Şu anda tam olarak bilmiyorum ama sanırım internet üzerinden hayranlar oylama yapacak ve böylece Türkiye’yi temsil edecek isim seçilecek. Yeni bir albümün hazırlığındayım, İskender Paydaş ile beraber. İngilizce ağırlıklı ve Avrupa’da çıkacak bir albüm. Tarih belli değil henüz, ama kayıtları bitirince hemen çıkaracağız albümü 🙂 Yaratıcı işleri belli bir zaman dilimine sıkıştırmak olmuyor, zaman harcayarak keyifle çalışmak gerekiyor. Mesela ‘Kal’ son anda eklendi albüme, İskender’in öyle bir fikri oluştu ve ben de beğendim. Aklımıza ilk gelen isim Teoman oldu, çünkü tarzı benden farklı olan biriyle yapalım dedik. Teoman benim için Türkiye’nin en büyük rockstar’larından bir tanesi:)

Değişik bir giyim tarzın var. Hem spor, hem şık, böyle tam bir 80’ler esintisi 🙂

Dediğin gibi 80’leri çok seviyorum. Melez olduğum için ve Antakya kökenli olduğum için oryantallik benim için çok önemli, özellikle sahnede dansımı destekleyecek şeyler giyiyorum. Normal hayatımda rahat, spor, genç giyinmeyi seviyorum. Mesela marka kıyafetler giymiyorum, Taksim’den alıyorum. Almanya’ya gittiğimde ikinci el mağazalara mutlaka uğrarım ama maalesef burada pek yok. Modayı seviyorum ama bir şey moda olduğu için almıyorum. Sevmem, rahat olmam ve bana yakışması gerekiyor.

Son olarak okuyuculara söylemek istediğin bir şey var mı?

Çok standart bir cümle olacak ama “Hep Müzikle Kalın!”

Eylül 2009 / Pop-Up


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s