NATALIE IMBRUGLIA

Natalie-Imbruglia-DesktopUzun süren sessizliğinin ardından “Come To Life” albümü ile tekrar dinleyici ile buluşan Natalie Imbruglia telefonun diğer ucunda sorularımı yanıtladı.

Son albümün “Counting Down The Days”i çıkalı neredeyse dört sene oldu. Ve bu oldukça uzun bir ara. O zamandan bu zaman neler yaptın?

Genel olarak single’ımdaki parçaların değişik versiyonlarının kayıtlarıyla uğraştım. Ardından bir boşanma süreci yaşadım ve altı ay kadar dünyayı dolaştım, biraz kendime zaman ayırmaya ihtiyacım vardı. Ardından geri döndüm ve yeni albümüm için şarkı yazmaya başladım. Son anda Chris Martin’in de albüme dahil olacak olmasıyla biraz daha ertelendi çıkış. Ama zamanımı aldığıma değdi, iyi bir albüm oldu.

Albümünde çok tanınmış bir prodüktör olan ve Blue, Depeche Mode gibi isimlerle çalışmış olan Ben Hillier ile çalıştın. Nasıl bir işbirliği gerçekleşti, nasıl bir araya geldiniz?

O kesinlikle beni güçlendiriyor ve yüreklendiriyor. Onunla çalıştığım için dua ediyorum. Değişik şeyler deniyoruz ve değişik tatlar katmaya çalışıyoruz. Bir şarkıda disko etkileri var, bir diğerinde rock etkisi var. Ben Hillier stüdyoda çok cesur ve çok inançlı oluyor. Onunla çalışmak kesinlikle çok güzel ve stüdyoda bolca eğleniyoruz.

Albümdeki üç şarkının yazımında Coldplay ile bir iş birliğiniz var. İlk single ‘Want’ da bunlardan biri. Chris Martin ve Coldplay ile çalışmak nasıldı?

Aslında az önce Chris ile stüdyodaydık ve çok güzel vakit geçirdik. Albümümü dinledi ve benimle birkaç fikrini paylaştı ki bu harika. Onlarla yaptığımdan farklı olan bir parça için de oldukça iyi şeyler söylediler 🙂 Chris ile gerçekleştirdiğim bir çalışmamın albümümde yer almasından dolayı çok mutluyum.

Bildiğim kadarıyla sen ve Chris eski arkadaşsınız?

Eskiden Coldplay konserlerine sürekli giderdim. Ama hiç doğru düzgün tanışmamıştık ama sonra bir şekilde aradı ve beraber işler yapıyoruz.

Albümün hakkında “Sanırım bu albümde ilk single olabilecek birçok parça var, bu albüm biraz şizofrenik” demişsin. Bu konuyu biraz açabilir miyiz?

Orada demek istediğim çok farklı tarzlarda müzikler var albümümde. Yani seçeceğim ilk single bir rock şarkısı olabilir, ballad olabilir, dans ya da elektronik de olabilir. Sanırım bu kayıtlarda birçok tarzı denemek istedim…

Peki “Come To Life”ın geneli için neler söyleyebilirsin? Yani hissi, sözleri, müziği…

Sanırım bu albüm benim diğer albümümden yana geçen dört yıllık periyodu anlatıyor. Bu süreçte birçok şey yaşadım. Yani biliyorsunuz dört yıl önce çok mutluydum ve evliydim. Hem de onca yıllık yalnız ve özgür hayatımdan sonra. Aynı zamanda yeni bir plak şirketi ile anlaşma imzalamış olmak da benim için çok liberal bir hareket. Ve bir şekilde bir sürü şey yaşayarak bu albüm bitti. Ve evet, yaşadığım birçok değişik deneyim ve duygular bu albümde mevcut.

Albümü tek bir kelime ile tanımlayacak olsan bu kelime ne olurdu?

Güneş 🙂

Aynı zamanda oyunculukla da ilgileniyorsun ve rol aldığın filmler var. Son olarak da bu yıl yayınlanan “Closed for Winter”. Sana müzik mi oyunculuk mu diye sorsak hangisini tercih ederdin?

Açıkçası ikisini de çok seviyorum. İkisi de hissettirdikleri ve yaratım süreci bakımından farklı. Sahnedeki kariyerimin yanında bunu yapma şansı elde etmiş olmam da çok güzel. Umarım ki ikisine de devam ederim.

Bir dönem modellik de yapmıştın, gelecek için buna benzer planların var mı?

Müzikten ve oyunculuktan memnunum, gelecek için modellik gibi bir planım yok. Ama tabii asla asla dememek lazım:) Bir şekilde bazı fırsatlar insanların yoluna çıkıyor. Ama yine de şu sıralar sadece albümüme odaklanmak istiyorum.

Daha önce hiç Türkiye’ye geldin mi?

Yıllar önce birkaç gün gelmiştim ama tabii pek gezme fırsatım olmadı. Ama önümüzdeki sene bir şov için gelmeyi çok istiyorum, eminim muhteşem olacaktır.

Son olarak çok klasik bir soru olacak ama, Türkiye’deki hayranlarına ne söylemek istersin?

Umarım albümümü beğenmişlerdir. Lütfen bana web sitemden mesaj atsınlar ve beni bilgilendirsinler. Sitemde yazılan yorumları okumayı seviyorum. Ve onlara teşekkür ediyorum.

Blue Jean – Kasım 2009


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s