STOP THE TEMPO!

Derginin kasım sayısı için Sezgi Mengi ile röportaj yapmıştım, o da bana “Stop The Tempo!”dan bahsetmişti. Kaç haftadır sürekli gideyim diyorum neyse ki geçtiğimiz pazartesi Gökçe’yle beraber Hayal Kahvesi Bistro’da her pazartesi oynanan “Stop The Tempo!” oyununa gitmeye karar verdik. Sadece karar vermekle kalmadık, gittik de… Hayal kahvesi Bistro’yu çok beğeniyorum özellikle de yemekleri çok lezzetli. Dedim önce bir yemek yeriz sonra da oyunu izleriz. Güzel oluyor böyle 🙂

MEKAN

Dediğim gibi severim Hayal Kahvesi Bistro’yu. Konserler için pek tercih ettiğim bir yer değil ama. Sahnesi çok küçük ve birazcık da iç karartıcı. Ama söz konusu oyun olunca, eh oyun olduğu için bir konser kadar kalabalık olmayınca oldukça keyifliydi. Genelde genç (yani benim gibi ehehe) oyuncu tayfası izleyenler arasındaydı. Birçoğunun ismini bilmesem de sima olarak tanıdıklar.

STOP THE TEMPO!

Oyun son derece hareketli ve keyifliydi. Çok güzel noktalara değiniyorlar. İşn özü Romanya olsa da aslında orada bizden de çok şey var. Ama ne yalan söyleyeyim bir daha gideceğim en kısa zamanda ve bu sefer oyuna daha hakim olabileceğim bir noktadan seyredeceğim ki iyice sindireyim.

Kesinlikle gitmenizi tavsiye ediyorum ama. Ayakta, elde bira ile, bar atmosferinde oyun seyretmek gerçekten çok keyifli. Aynı şey Old City Comedy Club’da izlediğim Tiyatro Hayalet ekibinin “Halet-i Ruhiye”si için de geçerli. Onu da mutlaka izleyin. “Halet-i Ruhiye”, “Stop The Tempo!”ya nazaran daha komik. “Stop The Tempo!” daha düşündürücü.

Neyse daha fazla yazmayayım siz gidin seyredin 🙂

STOP THE TEMPO!: Her Pazartesi saat 21:00 @ Hayal Kahvesi Bistro
HALET-İ RUHİYE: Her Salı 21:15 @ Old City Comedy Club


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s