ERKEKLERLE ARKADAŞLIK

Erkekler iyidir, hoştur, iyi ki de vardır. Benim arkadaşlarımın coğu bu cinsiyete mensuptur. Nedendir bilinmez, kendimi bildim bileli de bu böyledir. Kızlarla da iyi geçinirim ama kızlar benle iyi geçinemiyor sanırım ya da her ne ise işte.

İYİLERDİR

Erkekler iyidir çünkü kız vatandaşlara göre çok daha dürüstlerdir. Mesela bir erkekle alışverişe çıkmak keyiflidir. Beğenmediği bir şeyi yerin dibine sokabilir. Böylece yanınızda her “bu nasıl” soruşunuza “ayy süper hayatım!” diyen birinin olmaması size iyi gelir. Her şey nasıl süper olabilir ki? Size çok güzel olduğunuzu söyledikleri gibi, çirkinken de “ne bu hal ıyh öğğk” yaparlar. Kendinizi kötü hisedebilirsiniz bu tavır karşısında am dürüst oldukları için kızmazsınız da. Aşırı depresif değillerdir, dışarı çıkmaz için hazırlanmaları 5 dakika sürer, program yapmak kolaydır… Konu erkek meselesi ise bir kız arkadaşla konuşmaktansa erkekle konuşmak daha iyidir. Her türlü güzel muhabbetin yanı sıra iğrenç muhabbetler de yapabilirsiniz… Kızlarla dedikodu yapmaktansa erkeklerle yapmak daha keyiflidir, birinin kıyafetini çekiştirmek bile… Çünkü inanamayacağınız komik yorumlar yaparlar.

GARİPLERDİR

İyiliklerinin yanında eksik olmayan durgunlukları da mevcuttur. Ne de olsa erkekler işte:) Ne kadar iyi anlaşırsanız anlaşın eksik olmayan frekans farklılığından dolayı zaman zaman birbirinizi anlayamayabilirsiniz. Garip gelirler ama pturup da üzerine uzun uzun düşünmezsiniz.

KÖTÜLERDİR

Kötülükleri kendilerinedir, genelde size zarar vermezler. Dönem dönem ortaya çıkan kendilerini ispatlama ve güçlü hissetme durumları vardır. Çünkü nesillerdir dayatılan “erkek egemen” anlayışı “erkek güçlü” anlayışı, bir anlayış olmaktan çıkıp beyinlerindeki bir kıvrıma dönüşmüştür. İşte o dönemler çevrenizdeki erkeklerle en anlaşamadığınız dönemler olur. Çünkü konu dönüp dolaşıp ona gelir. Derdiniz mi var, tasanız mı var pek umursamazlar. Bitmek bilmeyen bir geçmiş durumu vardır ki bunu anlayamamışımdır (frekans işte). Bu daha çok geçmişten sıyrılamamaktan kaynaklıdır, onlara göre her şey hep yarım kalmıştır. Biriyle beraber olsalar bile eskilerden konu açıldı mı bayaa bakışlar filan değişir. “Hop, alo bak burda güncel önemli konular var!” demeniz işe yaramaz. O andan itibaren artık bir müddet servis dışıdırlar. Ama diyorum ya kötülüklerinin size hiçbir zararı yok.

ARA BOZULDU MU BOZULUR

Erkek arkadaşlarla öyle ota boka aranız bozulmaz. Tartışırsınız filan ama küsüp küsüp barışmassınız. Küsdünüz mü tam küsersiniz, paket… Genelde bu tip arkadaşlıklarda en çok başa gelen iki taraftan birinin arkadaşlık duygusunu aşmasıdır. İşte o karşılıksız şey önce acıya, ardından da uzaklaşmaya dönüşür. Neyse ki ne ben böyle birşey hissettim bugüne kadar ne de bana karşı hissedildi (ya da haberim yok). Ama hisseden birinin resmen gözümün önünde 3 kiloya düştüğünü gördüm… Vah vah dedim, umutsuz vaka…

 

İyilikleri, kötülükleri, gariplikleri daha uzar gider. Eğer bir erkek arkadaşınız yoksa hemen gidin bir erkek arkadaş edinin. Bir ara kız arkadaş fikirlerimi de yazarım.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s