POZİTİF BAKIŞ EŞLİĞİNDE TAHAMMÜL SINIRINI ZORLAYANLAR – 2

  • “Ben”cillik: Bazen her ne kadar ben de “ben, ben, ben” diye etrafta dolasiyor olsam da “Ben, ben, ben” diye etrafimda dolasanlara genelde tahammul edemem. Ama son donemlerde yeni bir yontem kesfettim; atalarimizin (mi acaba?) dedigi gibi “Bir kulagindan girip bir kulagindan cikma” hali… Tavisye ederim.
  • Soz verememe: Soz vermeyi beceremeyenlere de uyuz olurum. Bunlar soz verip de tutamayanlardir. E madem tutmayacaksin sozunu, soz verme o zaman. Benim icin verilen sozlerin tutulmasi cok onemli oldugu icin epey de uzulurum ve her seferinde “bir daha soz vereni ciddiye almayacagim” derim ama huy bu, yine ciddiye alir yine uzulurum.
  • Cok konusan taksi soforleri: Her ne kadar gorudugumde tiplerini hatirlamayacak olsam da bircok taksi soforunun cocugunun okudu okuldan tutun da taksicilikten onceki meslegine kadar her seyi biliyorum/biliyoruz. Bir yandan butun gun yollardalar diye uzuluyorum ama bir yandan da benim de bir derdim olabilir, konusmak istemiyor olabilirim kismini es gecmeleri benli delirtiyor.
  • Metrobus canavarlari: Evet’ Istanbul’a metrobus geldi geleli boyle bir insan turu gelisti. Sadece kendisiymiscesine saga sola kaymadan dumduz yuruyenler mi dersiniz, metrobuse binmek ugruna milleti yere dusurenler mi. Iste bu canavarlarin ozelligi bu. Hatta gecenlerde bu canavarlardan bir tanesi kendini metrobusun onune atarak yere yatmis ve “Beni almadan gidemezsin! Alacaksin!” diye bagirmis! Bayagi dizisi hatta filmi cekilir metrobus canavarlarinin.

To Be Continued…


One thought on “POZİTİF BAKIŞ EŞLİĞİNDE TAHAMMÜL SINIRINI ZORLAYANLAR – 2

  1. O metrobüsün önüne atma olayı öyle değil yahu.

    İş çıkışının yoğun olduğu saatlerde avcılar tarafından söğütlüçeşme tarafına destek amaçlı metrobüsler gönderiyolar akşamları. Bunlar o tarafa giderken yolcuları almak yerine boş gitmeyi tercih ediyolar. E tabi halk'ta 1-2-3 boş metrobüsten sonra galeyana gelip metrobüs yolunu tıkıyolar ve gidemessin bu milleti burdan almadan diye şöförü tehtid ediyorlar. Sonuçta binip gidiyolar metrobüse. Ha tabi dediğin sınıfı koruma gibi bir amacım yokta:P Sadece o adamı tenzih etmek amaçlı yazdım bu yazıyı:D

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s