1. BE ‘THE BAND’ MÜZİK YARIŞMASI BAŞLIYOR !!!

Az once elime bir bulten ulasti. Muzisyenlerin ve muzikseverlerin ilgisini ceker diye dusundum. Bulteni aynen paylasiyorum 🙂 Daha da cok olmali bence boyle yarismalar…

 

BABAJIM ISTANBUL STUDIOS & MASTERING

VE RADYO EKSEN İŞBİRLİĞİYLE

1. BE ‘THE BAND’ MÜZİK YARIŞMASI BAŞLIYOR !!!

1. Be “The Band” MÜZİK YARIŞMASI

 

Kurulduğu günden itibaren, yeni ve yetenekli sanatçıların önünü açmayı misyon edinen Babajim Istanbul Studios & Mastering ve ‘Modern hayatın sesi’ Radyo Eksen’in birlikte hayata geçirdiği “1. Be ‘The Band’ 2010 Müzik Yarışması” müzik sektörüne dinamizm katmayı ve yepyeni yetenekler kazandırmayı hedefliyor.

İlki 25 Kasım 2010’da gerçekleşen ve her yıl tekrarlanması planlanan “Justify FullBe ‘The Band’ Müzik Yarışması” sonucunda tüm elemeleri geçerek birinciliğe hak kazanan sanatçı/grubu rüya gibi ödüller bekliyor olacak!!

Babajim ve Radyo Eksen ortaklığıyla gerçekleşen “1. Be ‘The Band’ Müzik Yarışması” sonucunda kazanan sanatçı veya grup, 2011’in yaz aylarında Babajim Istanbul Studios & Mastering’in deneyimli prodüktörleri eşliğinde albümünü tamamlamaya hak kazanacak ve bu albüm 2011’in sonbahar aylarında Babajim tarafından yayınlanacaktır.

Bu albümde yer alacak tüm parçalar mobil ve dijital platformda Ovi Music‘in desteğiyle music.ovi.com.tr ‘de tanıtılacak ve desteklenecektir.

Albümün ilk single parçasına Babajim ve Radyo Eksen ortaklığıyla videoklip çekilecek ve yine sanatçı/grubun müzik dünyasına tanıtılacağı bir albüm tanıtım partisi gerçekleştirilecektir.

Ayrıca kazanan sanatçının/grubun ve albümünün tanıtım ve pazarlama çalışmaları da Babajim ve Radyo Eksen tarafından üstlenilecektir.

Yarışmada 2. ve 3. olmaya hak kazanan grupları ise müzik yaşamlarını desteklemek amaçlı teselli ödülleri bekliyor olacak!

 

Katılım Şartları:

Alternatif veya indie tarzında müzik yapan sanatçılara açık olan bu muhteşem ödüllü yarışmaya başvurmak için katılımcıların; müzikal geçmişlerini, fotograflarını, 6 tane özgün şarkı ve 15 dakikalık canlı performans görüntülerini Myspace’de açtıkları ve kendilerine ait sanatçı sayfalarına eklemeleri ve www.myspace.com/bethebandmuzikyarismasi adresinde bulunan başvuru formnu doldurmaları gerekmektedir. 25 Kasım 2010 – 15 Ocak 2011 tarihleri arasında yapılan tüm başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Babajim ve Radyo Eksen Seçme Komitesi’nin yapacağı ilk değerlendirmenin ardından belirlenecek 10 sanatçı veya grup Babajim Istanbul Stüdyolarına davet edilecek, kariyer hedeflerini Babajim ve Radyo Eksen Seçme Komitesinin yanısıra sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri ile paylaşacaktır.

Son olarak, görüşmeler sonucunda belirlenecek 3 finalist 17 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul Babylon’da, müzik sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri önünde canlı performanslarını sergileyecek ve kazanan sanatçı veya grup aynı gece açıklanacaktır.

Daha fazla bilgi için : betheband@babajim.com

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s