OZZY OSBOURNE (CHRIS AYNES) – I AM OZZY

Kitap ciktigindan beri buyuk sukse yaratti. Ne ilginctir ki cevremde o kadar da cok okuyan duymadim. Gectigimiz gunlerde kitabi aldim. Once 1-2 gun bas ucumda kendi basina durdu. Ardindan aldim kitabi ve okumaya basladim. Okumaya baslayisimin ertesi gunu Radikal’de Dogu’nun kitapla ilgili yazsina denk geldim ki BURADAN okuyabilirsiniz. Ardindan birkac gun kitaba elimi hic surmedim derken bir takildim… Takilis o takilis, muthis kitap!
BITMESIN…
Kitap oyle bir kitap ki; ‘bitmesin!’ diyeceginiz turden. Bambaska bir dunyada bulacaksiniz kendinizi kitabi okurken. Yer yer cok uzuleceksiniz, yer yer gulmekten oleceksiniz. Gercekten inanilmaz ve cilgin bir hayat. Gerek muzigi, gerek kendisi saygi duyulacak cinsten. Bundan 5 ay once kendisini canli canli izledigim icin cok sansli oldugumu dusunuyorum! O konserin yazisi icin de BURADAN buyrun. Ozzy sevmeseniz de sevebileceginiz cinsten bir kitap. Bir kere “gercek” ve inanin bana cok akici.
KITABIN ARKA KAPAGI…

Ozzy Osbourne 1948 yılında, Aston, Birmingham’da doğdu. Black Sabbath’la ve birçok ödül kazandığı solo kariyeri boyunca yüz milyondan fazla albüm sattı. Eşi Sharon’la birlikte Buckinghamshire ve California’da yaşıyor ve beş çocuğu var.

Babam daima, bir gün büyük bir şey yapacağımı söylerdi.
“İçimde bir his var, John Osbourne,” derdi birkaç biranın ardından.
“Ya olağanüstü bir şey yapacaksın ya da hapse gireceksin.”
Ve benim ihtiyar haklı çıktı.
On sekizinci yaş günümden önce hapse girdim.

İnsanlar bana hâlâ nasıl hayatta olduğumu soruyorlar, bense ne diyeceğimi bilemiyorum. Büyüdüğüm sırada, beni mahallenin diğer çocuklarıyla birlikte bir duvarın önüne dizseniz ve hangimizin altmış yaşına kadar yaşayacağını, hangimizin beş çocuğu, dört torunu, California ve Buckinghamshire’da evleri olacağını sorsanız, bahsi kesinlikle kendi üzerime oynamazdım. Ama işte buradayım: Kendi hikâyemi, kendi sözcüklerimle anlatmaya hazırım, ilk defa.

Hayatımın her günü bir olaydı. Otuz yıl boyunca tehlikeli miktarlarda alkol ve uyuşturucu aldım. Kafama inen bir uçaktan, kendimi öldürmeye yetecek aşırı dozlardan, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve bir cinayet suçlamasından kurtuldum. Tüm bunların ardından neredeyse ölüyordum: Saatte üç kilometre hızla giden bir arazi aracı yüzünden.

Okuyacaklarınızın çoğu pek hoş olmayacak. Yaşamım içerisinde bazı kötü şeyler yaptım. Daima karanlık tarafa doğru çekildim. Ama ben şeytan değilim. Sadece Aston’daki işçi bir aileden gelen ve daha iyi bir yaşam sürmek için fabrikadaki işini bırakan John Osbourne’um.


2 thoughts on “OZZY OSBOURNE (CHRIS AYNES) – I AM OZZY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s