ONE LOVE FESTIVAL BASIN TOPLANTISI…

Twitter’dan takip edenler dun gormustur zaten civil civil tweet’ler atiyordum One Love’in basin toplantisindan. Peki neden bu nese? Her sene en cok sevdigim iki festivalden olmasi birinci sebep -ki Sonisphere ile bu sayi 3’e cikti-. Ikincisi festival tadinda, piknik havasinda bir basin toplantisiydi ve ben hemen su bir ayi “fast forward” edip 2 – 3 Temmuz’a atlamak istedim. Peki kimler var festivalde? @font-face { font-family: “Tahoma”; }p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: “Times New Roman”; }div.Section1 { page: Section1; } Saat 14.00’da kapılarını açacak festivalde, bu yıl Manic Street Preachers, Suede, Happy Mondays, Editors, Cake ve Nneka sahne alacak. Festivalde ayrıca yerli gruplardan Büyük Ev Ablukada, Sade, Neşeli Milis, Model, Yora, Farfara, Gözyaşı Çetesi, Eva, Sapan, Kırık Çizgi, Seni Görmem İmkansız, Kitschcraft, Social Inclusion Band, Kısmet Şov, Toz ve Toz, Ece Dorsay, Ricochet, 123 ve Onor Bumbum da performans sergileyecek.

Notcuklar…

Sol: Zeynep, Delvin, Yalçın. Sag: Metehan, ben, Tolga, Alper
  • Line-up’a baktigimda beni heyecanlandiran iki isim var. Birincisi Manic Street Preachers digeri de Editors. Izledik ama bir daha izlenir! Yerli isimlerden ise 123 favorim. Buyuk Ev Ablukada’da pek sevilen bir olusum.
  • Bu yil bir ilke imza atacaklar ve bir sekilde gelen izleyicinin festival bilekliklerine “sosyal medya” account’larini tanimlayacaklar. Ve festival boyunca her noktadan sadece bilekliginizi okutarak Twitter’a “Ben X’teyim”, “Ben X yapiyorum” gibi tweet’ler girebileceksiniz. Cilgin!
  • Dun gercekten cok eglendik. Alper’i gordum pek mutlu oldum cok cok sohbet ettik. Zaten Tolga’yla beraber gittik. Heja superdi yine, birayla ceketini yikadim ama yapacak bir sey yok! Safak vardi, Zeynep geldi sonradan filan derken gercekten tam bir piknik gerceklestirdik!
  • Bir kismini tandigim bir kismini tanimasam da sevdigim harika bir ekiple super bir aksam ustu gecirmis olduk.
  • Sikilmadigim nadir basin toplantilarindandi diyebilirim. Az ve oz konusma ve tabii ki sikici olmayan video gosterimleri. Keske herkes boyle yapsa. Simdi hatirlamiyorum ama ben yine bir seyin basin toplantisina bu sebepten bayilmistim :/
  • Hadi yabanci gruplar yoktu, yerli gruplardan neden bu kadar az isim vardi? Bence olmalilardi. 123’ten birisi, Ece Dorsay ve Onor Bumbum vardi gerci.
  • Basin toplantisi sonrasi Zumre, Birol, Tolga ve ben Fol’e gittik ardindan Nadir de geldi ve  klasik mahalle muhabbetine donduk.
  • Dun uzun sayilabilecek bir “One Love’in 10 Yilinin Hikayesi” videosu izledik. Hatta bir kismini cekmistim ki yazili bir sekilde basin kitinden de cikti. Onu da sizlerle paylasarak yaziyi bitiriyorum. Ben cok sevdim 🙂
  • One Love’da gorusmek uzere!
Ben, Safak, Heja
@font-face { font-family: “Calibri”; }@font-face { font-family: “Tahoma”; }p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 10pt; line-height: 115%; font-size: 11pt; font-family: “Times New Roman”; }div.Section1 { page: Section1; }
Efes Pilsen One Love’dan 10 Yılın Hikayesi…
3222 gazeteci: Efes Pilsen One Love’a akredite olan gazeteci sayısı, İngiltere Prensi William’ın düğününe katılan gazetecilerin sekiz katı. Çekilen fotoğraf sayısı da kraliyet düğününü dörde katlıyor.
1 altı okka: Festivalcilere dokunmak istediğini söyleyen Fisherspooner vokali Casey, 2010’da sahneden seyircilerin üzerine atlayarak One Love’ın ilk stage dive’ına imza attı. Sahneye döndüğünde maalesef tek ayağı çıplaktı!
1974 gol: Langırt masalarında, penaltı derdi olmaksızın binlerce gol atıldı; bunlardan 302 tanesini ise kendi kalesine atılanlar oluşturuyordu.
1214 ampul: Efes Pilsen One Love 2010’da dağıtılan rüzgar güllerine akü takabilseydik, toplanan enerji ile bir saat boyunca bütün festival alanı aydınlatılabilirdi.
15 km: Efes Pilsen One Love 05’te dağıtılan yoyoların iplerinin toplam uzunluğu 15000 metre ediyordu. Bu iplerle üst üste konulmuş iki Everest dağına rahatlıkla tırmanılabilirdi.
12 tır: Efes PilsenOne Love standlarında şimdiye dek satılan içecekleri taşımak için Madonna’nın tüm Avrupa turnesi boyunca ihtiyaç duyduğundan daha fazla araç kullanıldı.
%90: Senin Sahnen’de gördüğü ilgiyi ciddiye alıp Yetenek Sizsiniz’e katılan karaoke starların oranı.
130.000 izleyici: Şimdiye dek Efes Pilsen One Love’a katılan herkes el ele tutuşsa, sıranın sonundaki festivalci Tekirdağ’da ağzınıza layık bir porsiyon köfteyi mideye indirebilirdi.
124 göbek: Efes Pilsen One Love 2005’te Hüsnü Şenlendirici’yi bekleyen izleyicilerin bazıları, Underworld çalarken bile göbek atıyordu.
11 saniye: Her on dört festivalciye düşen bir çalışan sayesinde One Love’da yere atılan bir kağıt bardak, doğaya göre yüz dört milyon kat daha hızlı yok oldu.
2776 sanatçı: Efes Pilsen One Love, seksen dokuz kişiye düşen bir sanatçı ortalaması ile  Floransa’dan daha nezih,  San Francisco’dan daha entelektüeldi.
9000 görevli: Efes Pilsen One Love ekibi festival yerine piramit yapsaydı, Giza piramitleri 26 yıl yerine 5.5 yılda tamamlanırdı.
495.000 bardak: Şimdiye dek Efes Pilsen One Love’da kullanılan tüm bardakları üst üste koysak, ozon tabakasını tamir edebilecek yüksekliğe ulaşırdık.
9254 hamburger: Efes Pilsen One Love 2010 ziyaretçileri, dans ettikçe acıktı, acıktıkça yedi.
72.800 hamburger : Efes Pilsen One Love 2010 ziyaretçileri, dans ederken bir dünya hamburgere denk gelen miktarda kalori yaktı. Dünya Sağlık Örgütü’nün obeziteye karşı çalışmalarımız için bizi ödüllendirmesi an meselesi.
1 konser: 2011 headliner’ı Suede’i canlı izlemek için son fırsat Efes Pilsen One Love olacak çünkü 2003’ten beri ayrı olan Suede sadece birkaç konser için birleşti.
10 yıl: Efes Pilsen One Love, Türkiye’nin ara vermeden devam eden, en uzun ömürlü ilk ve tek müzik festivali oldu ve olmaya da devam edecek.

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s