18.11.2011 – VEGA KONSERİ

Uzun aradan sonra (7 ay kadar olmuş. En son Nisan ayında Ghetto’da izlemişim) tekrar bir Vega konseri izlemiş olmak harika. (Bu arada geçen konser yazıma da “uzun zaman oldu diye başlamışım ki o zaman gerçekten epey uzun zaman olmuş.) Neden bilmiyorum ama bu konser bir başka geldi bana. Deniz her zaman sahnede sempatik olmuştur ama bu sefer ekstra bir sempatikti, izleyiciyle ekstra iletişimdeydi sanki…
Konserden önce ilk olarak evde Murat ve Gökçe ile pizza partisi yaptık. Parti dememe bakmayın; her oburluk benim için bir parti! Bu aralar yine bir yemek yeme halindeyimde 🙂 Cihangir’e yakın oturuyorsanız Don Pietro’dan siz de pizza yiyin derim. Miss Pizza bu aralar bir tık öne geçti benim için ama Don Pietro ilk göz ağrımdı.
Neyse, ardından eski Felsefe hocamızın doğum günü partisine uğradık Gökçe’yle. Cihangir’de hep gördüğüm ama hiç gitmediğim Cafe 21 diye bir mekandaydı doğum günü. Çok da sevdim orayı, bir gün gider detaylı yazarım veee doğum gününden ver elini Vega! Önce Tezgah’tan Çağlan ile Eda’yı aldık ve tam konsere 5 dakika kala Salon İKSV’deki yerimizi aldık.

Notcuklar…

 • “En sevdiğim” diyebileceğim bir mekan Salon İKSV. Sanırım daha önce de söylemiştim bunu ama tekrar söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim bozulmadığı sürece. Bir de orada Aslıhan’la konuşurken “Ne güzel hiç tıkış tıkış olmuyor burası” dedim. O da “Sanırım hala o kadar da keşfedilmedi” dedi. Lütfen keşfedilmesin. Sakin, nezih, şahane ses sistemi olan bir mekan.
 • Vega tam saatinde sahneye çıktı. Aslında bu açıdan iki mekan süper: Babylon ve burası.
 • İnanilmaz güzel bir seyirci kitlesi vardı. Ben ki hani gencim ya; benden de gençlerle doluydu. Ben -5 yani. Daha genci giremiyor elbet konsere ya da benim o zamanlarki halim gibi giriyor bilemedim şimdi hahaha
 • Deniz’in ara vermek istemesi, Tuğrul’un “Dur şunu da çalalım” diyerek birkaç parça daha çalmaları ve üstüne her zamanki gibi aralarındaki minik şakalaşmalar süperdi.
 • Gitarda 110 – Burak yoktu, Pilli Bebek’in gitaristi vardı. Ki ben Burak’ı çok çok severim ama böyle daha bir güzeldi sanki.
 • Çağlan’la hep söylendiğimiz birşey var o da şu ki ‘Isınamazsın Ağlarken’in sonunun konserlerde çalınmaması. Acayip 80’lerdir, acayip dansedilesidir. Ama bu konserde sonunu öyle çat diye hemen kesmediler, Tuğrul şahane bir solo attı. Bayıldık.
 • Neler çalmadılar ki… Bilmediğim tek bir şarkıları yok yine onu gördüm. Hatta yetmedi konser sonunda istenen parçaları tekrar çaldılar. Bir çift vardı, tuvalete gittikleri için ‘Mendil’i kaçırmışlar sahneye bağırarak bunu ilettiler ve onlar için ‘Mendil’ çaldılar filan adeta evimizin salonundaydı konser.
 • Vega benim programa çıksın o kadar istiyorum ki. Ana Sahne’de Vega şahane olmaz mı? Bakarsınız ilerleyen tarihlerde olur, çok da keyifli olur.
 • Bu arada sanki daha dün Ceylin doğdu gibi geliyor bana ama soran bir kişiye Deniz sahneden “3 oldu” diyince inanmakta güçlük çektim. Ama sonra düşündüm kardeşimle çok yakındı doğumları. Eh o da 3,5 olduğuna göre normal.
 • Müzik ne acayip birşey; dün Gökçe’ye de söyledim. İyiyken de kötüyken de ilaç gibi.
 • Tezgah’ın o eski halinden eser kalmaması ne acayip. Halbuki 2005 – 2006 ne de güzeldi, ne de eğlenirdik. Şimdi kitlesi de bir acayip. Sevemiyorum.
 • Bu arada konserlerde hep bir boy sorunu yaşıyorum. Sahnenin önünde sağda duruyordum ve bir kişi (son derece kibardı gerçi) benim yüzümden göremediğimi başka bir tarafa ya da iyice kenara çekilip çekilemeyeceğimi sordu. Lafım kesinlikle konserdeki o kişiye değil ama bazen sinirleniyorum bu duruma. Özellikle bunu sinirili söyleyenler olduğunda… Bunun “Ya sen de kısacıksın git yukardan izle” demekten bir farkı yok diye düşünüyorum. Ya da o zaman hep beraber boy sırasına girelim 🙂 Neyse, kısa boyluların işi konserlerde cidden zor. Benim de önüme benden uzunların geçtiği oluyor ve sinir bozucu bir şey olduğunu biliyorum. Ama konser işte… En azından bu sefer ki kişi kibardı dediğim gibi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s