13.01.2012 – VEGA KONSERİ

Geleneksel Vega akşamlarından birini dün Ghetto’da gerçekleştirdim. Yine erkenden konser mekanındaydım (Bu da yeni adet! Tamamen denk geliş)ama o kadar erken ki kimse yoktu. Mehmet Tez çalacaktı diye konser öncesi biraz takılırım diye gittim ama dediğim gibi kimse yoktu… Tezgah’ta Çağlan’a bakayım biraz derken Tektekçi’de Gürkan & Gürcan Ersoy kardeşler ve Cem ile buluştuk. Onlara Yecüc tavsiye ettim fenalık geçirdiler 🙂 Ve ardından Vega…

Notcuklar…
* Saat 23:00 civarı sahnedeydi Vega. Yine en sevdiğim parçalarını canlı canlı dinlemek harika oldu. Sanırım ‘Mendil’ ve ‘Hafif Müzik’ dışında bütün parçalarını seviyorum. Aslında artık ‘Mendil’i de seviyorum sanırım.
* Gürkan, Gürcan ve Cem erken gittiler konserden. Ardından Şafak ve Deniz’le izledim biraz ardından onlar da gitti. Ben tabii ki sonuna kadar kaldım. Twitter’ın bomba isimlerinden burusvilis de konserdeydi. O da bir Vega-lover çıktı. Bu arada burusvilis demişken Remood’dan bahsedeyim ben size en kısa zamanda…
* Dün ses sistemi bir sıkıntılıydı sanki. En son Salon İKSV’de çok daha iyiydi. Ghetto da normalde iyidir neden dün olduramadılar anlamadım. Arada düzelse de zaman zaman sapıttı.
* Bazı şarkı sözleri çok acayip olabiliyor. “Tam da böyle hissediyorum” dediğiniz zamanlar oluyor şarkıları dinlerken. Hatta “Ulen neden ben bu cümleyi düşünemedim” noktasına gelebiliyorsunuz.
* Dün Twitter’da da yazdım gerçi ama cidden Vega kadar samimi ve içten grup az. Çok az.
* ‘İz Bırakanlar Unutulmaz’, ‘Elimde Değil’, ‘Desem de İnanma’, ‘Isınamazsın Ağlarken’ ve ‘K9’ konserin en keyifli anlarıydı benim için.
* Konser sonrası Deniz’le muhabbet etmek de harika oldu anında enerji katıyor insana. Twitter’daki profil fotoğrafımı protesto etti. Fotoğraftan daha iyiymişim onu beğenmedi, veto etti 🙂
* Gecenin güzel sürprizi ise Mehmet, Evren ve Erdem’i görmüş olmak oldu. Bu arada yakın zamanda Erdem (Yener)’i programda görmeye hazır olun 😉
* Hayal Kahvesi’nde sahnedekiler kimdi bilmiyorum ama epey kötülerdi.
* Video yok. Fotoğraf koymayı beceremedim. Biraz kuru kuru oldu. İdare edeceğiz artık. Daha sonra fotoğraf koyarım iPad’le olmuyormuş! (ve an itibariyle forograf koydum)

Böyle bir konser akşamıydı. Tam 13. Cuma’ydı. Hafif lanet karışmış tadına. Yine dışarıda ‘Tutunamayanlar’ın gözlerindeki o boşluğa baktım da… ‘Kara delik’ misali bazıları. Biraz üzüldüm ama daha çok içimden tebessüm ettim. O zaman “tamam tamam sustum.”


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s