ATHENA, MELİS DANİŞMEND ve MOR VE ÖTESİ

Emre & Gökhan

Blog’u epey boşladım evet ama hiç yazmak gelmiyor içimden (şok şok şok!). Kendime de kızmadım değil bu konuda hani ama işte öyle bir dönem.

Tabii bu süreç içerisinde birçok konser izledim. Detayları www.remood.me ‘de okuyacaksınız zaten ay sonuna doğru ama kısa bir özet geçeyim istedim…
FIRTINALAR ESİYOR
Geçtiğimiz günlerde Salon İKSV’de (en sevdiğim konser mekanlarından biliyorsunuz ki) Athena konserine gittim. Uzun zamandır ilk defa canlı canlı izledim Athena’yı. Bir kere izleyici kitlesi çok iyiydi. Sağ arkada başlayan maceram; sağ ön ve son olarak orta önde olmak suretiyle devam etti. Çok sevdiğim parçalarını çaldılar ama benim için konserin can alıcı noktası kesinlikle ‘Yalan’dı ve ne şanslıyım ki o sırada öndeydim.
İnanılmaz keyifli bir konserdi. Konser sonrasında kulise mini bir ziyarette bulundum, herkesin keyfi yerindeydi. Ufaktan program baskısı gerçekleştirdim ki 2 gün önce programda konuğum oldular. Program da bir o kadar keyifliydi. ‘Yalan’ çalmadılar haliyle ama arada bana minik bir sürpriz yaptı Hakan 🙂 Bir de sürpriz cover’larını dinledim ki program sonrası cidden sürpriz. Bu arada Ana Sahne’yi kaçırdıysanız Pazar saat 22:00’de tekrarını izleyebilirsiniz.
Melis & Emre (yine! haha)

AYAKLARIMI KIÇIMA VURA VURA…

…Kaçmak istiyorum Büyükada’ya! Melis, her zamanki naif ve güzel Melis. Ne muhteşem konserdi yine. Ama tabii özel bir konserdi, izleyici olmayan Mehmet Tez’in web sitesi hafifmuzik’ten yayınlanan bir konser. Ama ne şanslıyım ki ben oradaydım. Kanyon’daki House Cafe’de inanılmaz güzel dakikalar yaşadık. En güzel parçalarının yanı sıra çok özel cover’lara da yer verdi Melis. Ve ilk defa Duman’dan bir cover yaptı ‘Haberin Yok Ölüyorum’. Ne de güzeldi. Ve belki de en önemli anlardan biri “Büyük Kaçış”ı bana söylemiş olmasıydı. Sanki bildi… Bu arada kıskandırmak gibi olmasın ama yeni parçalarından birini de ilk defa bu konserde çaldı. I love Melis, hem de tahmin edemeyeceğiniz kadar çok.
mor ve ötesi
AKUSTİK BİR GECE
mor ve ötesi (en) sevdiğim yerli gruplarda ilk 3’te yer alıyor. Diğer ikisini şimdilik söylemeyeceğim. Ama beni derinden etkiliyor, zaman zaman benim yerime söylüyorlar sanki. Ghetto’da gerçekleşen bu akustik konserde Esin İris, Melis Danişmend ve Aylin Aslım da sahnede birer parçaya eşlik ettiler. Büyülü bir konserdi. Seyirci her parçaya sonuna kadar eşlik etti. Madem her konserden önemli bir an söyledim; bundan da söylemeden olmaz. ‘Gece’yi çaldıkları andı en önemli an. Başka bir boyuta geçtim. Belki de o kadar çok dinlediğim bir şarkıyı canlı canlı (uzun aradan sonra) dinlemiş olmaktı önemi bilemiyorum. Ama her neydi ise güzeldi.
İşte böyle konser dolu günlerdi… Ya ne diyeceğim; hem dergiye hem blog’a aynı konularda farklı şeyler yazmaya çalışmak beni yoruyor. O sebeple biraz biraz eski haline döndüreceğim sanırım blog’u. Yani tabii yine etkinlikler vs olacak ama biraz daha “ben” olacak yine. Dikkat edeyim, fazla açılmayayım 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s