VE 24…

Bir dilek tuttum!

Geçtiğimiz cumartesi günü 24 yaşında minik bir insan oldum. Kimine göre aslında 25 demem gerekiyor ama 24 işte, sadece 25’ten gün aldım hepsi bu.
Bu sene doğum günümü eğlenceli, partili, coşarak kutlayasım geldi. Her yıl benim için güzel olması gereken ve güzel olursa bütün yılı da güzel kılacağına inandığım günler var. Doğum günüm de onlardan bir tanesi ve neyse ki çok güzel geçirdim.
Yan Gastrobar’da mini bir doğum günü etkinliği gerçekleştirdim. Bir ara şöyle bir ortama baktım da ilkokuldan da, Ankara’da bir dönem okuduğum liseden de, eski dergimden de, kanaldan da, yeni dergimden de insanlar vardı. Ve tabii diğer bütün arkadaşlarım da benimleydi. Aslında yanımda olmasını istediğim, olsa çok mutlu olacağım birkaç kişi daha vardı ama olmadılar ya da olamadılar işte. Ama eğlendim mi? Çok. Eğlendik mi? Bence evet.

Ben & Kaan @ Tektekçi

Notcuklar… 

Emre, Dilan, Güray, Elif, Tan, Ece ve Ben @ Tektekçi
  • Yan’da çalan müzikleri cidden seviyorum. İlgili de bir mekan. Yalnız çok tıka basa dolduruyorlar. Bu yüzden doğum günümde üst kata çıkıp bize ulaşamayanlar oldu. Ne saçma.
  • En başta herkesin gelmiş olması bir hediyeydi zaten bana. Pek keyiflendim, herkes de buluşmuş oldu pek güzel oldu. Çok güldük, sohbetler ettik. Ben dans ettim, şarkılar söyledim adeta bir doğum günü kızıydım.
  • Hediye demişken kuzenim Ahmet’ten gelen içi viski dolu kurukafalı matara, Tolga (Akyıldız)’dan gelen shot oyunu, minik şişelerde Jack Daniels ve Jagermeister’lar beni benden aldı. Zeynep’ten gelen Pink Floyd t-shirt’üne ağlayabilirdim. Adı ‘Orgasm’ olan allık ise gecenin highlight’larındandı. Maneki Neko’dan da Fransızca bir kitap (bakalım okuyabilecek noktaya gelmiş miyim?)… Peki ya dünyayı daha renkli bir hale getirebilir miyim? Bence renkli boya kalemlerimle evet! (thanks to Burus’cum) Bu arada hediyelerimden biri de gece boyunca üstümdeydi. İlk görüşte aşk yaşadığım bir şey!
  • Bir sürü kişiyle çok sohbet edemedim, müthiş içime dert oldu. Hatta bir arkadaşım geldi merhabalaştık sonraki karede gidiyordu kimseyi tanımadığı ve ben de yanına bir türlü gidemediğim için. Kendime müthiş kızdım.
  • Doğum günümde mum üflemedim! Yani gündüz mini bir cheesecake’te mum, bir gün önce de mini bir pastada mum üflemiştim ama doğum günü partimde pasta yoktu. Açıkcası benim yüzümden yoktu çünkü istemedim ama sonra istedim! 🙂
  • İlk “İyi ki doğdun!” şarkım Tektekçi’de Elif’in (çizenbayan) hiç tanımadığım iki arkadaşından geldi 🙂 Ardından “eh hadi o zaman bir – ki – üç!” dedim ve herkese söylettim, pek şımardım.
Elif & Ben
 • Gece için ilk amacım az alkolle takılıp en son noktada sarhoş olmaktı. Nitekim Yan sonrası gittiğimiz Tektekçi’de tek yerine çift görmeye başlayarak amacıma ulaştım. Shot’lar beni benden aldı. Kimseye “bye bye” demeden döndüm ve eve yürümeye başladım. Tam bir rockstar(!)dım yani. Öyle bir kafa. Hiyeyt! (ayıp ettin İpek durumu)
 • Bu arada doğum günümden şu paylaştıklarım ve bir turda bunların farklı açıları dışında başka fotoğrafım yok. Tam bir rezalet. (bu noktada isyaaaeeen diye bağırabilirim)
Evren, Serkan, Elif ve Ben (değişik kafalar)

VE YENİ YAŞ…
Kafamda bol soru işareti olan ve hardcore cevaplar verdiğim bir dönemdeyim. Aslında bu yeni bir şey değil elbet ama son dönemde daha bir yoğun. Planlarım var, onlar için bir şeyler yapıyorum. Bıkkınlıklarım var kiminden kurtuluyor kimiyle mücadele ediyorum. İstediğim birçok şey oluyor ama bir yandan da bir sürü şey ters gidiyor. Büyüyor olmak bana hiç keyif vermiyor herkes daha ciddi bir İpek bekliyor ama içimde yok ve bu konuda yapabilecek bir şeyim de yok. Bir yandan “kutlanacak ne var?” diyorum bir yandan sevdiklerimle olmak beni mutluluktan sarhoş ediyor. Bir yandan herkese sarılıp öpmek istiyorum bir yandan kızgınlığımı alenen haykırayım istiyorum. Bir yandan “Ulan neden?” diyorum bir yandan “Öyle işte…” diye cevap veriyorum. Kararlar alıyorum, uyguluyorum. Kararlar alıyorum, uygulamıyorum. Kararlar alıyorum, şakacıktan unutuyorum. Bazen içimden hiçbir şey gelmiyor, bazen içim içime sığmıyor. Bu ikisini bir gün içinde ve hatta bazen 15 dakika içinde yaşayabiliyorum. Müthiş keyifliyim ama bir o kadar da kızgın ve öfkeliyim. Sürekli geleceği düşünüyorum ama sürekli anı yaşamanın daha keyifli olacağına karar veriyorum. Yoo yoo kafam hiç karışık değil… +%&?*^=!’

Teşekkürler…
Murat  (Her türlü mızmızlanmamı çekti.)
Gürkan, Gürcan & Cem
Cansu & Tuğçe.
Elif & Evren & Serkan (Bomba fotoğraflarımız var.)
Melis (Hayatımın son dönemdeki fon müziğinin sahibi yine enerji saçtı.)
Tolga & Okan
Dilan & Emre
Mehmet
Ece
Barış (Akpolat) & Barış (Yanargil)
Kaan
Tolga & Buse. (İlkokul esintileri geri geldi, garip bir duygu)
İrem.
Evren & Selin
Can & Serap
Melike & Selim
Zeynep
Çağla & Taciser (‘Orgasm’ allığının alıcıları :))
Maneki Neko & kız arkadaşı
Kaan & kız arkadaşı & Vural
Güray (Burus’cum) & Elif (çizenbayan)
Ahmet & Doruk. (Uzak kuzenler, cici insanlar.)
Zeynep & Can. (Alt katın kalabalığından yukarı çıkamadılar, müthiş üzüldüm!)
Aygen & Bora & Ezgi & Şafak
Meriç (Özlediğim insanlardan)
Didem
Nejat
Ali
Aysun
Selma
Eray
Ve tabii gelen, gelmeyen, gelemeyen; kutlayan, kutlamayan herkese teşekkürler. İyi ki doğdum. Bir de tabii en çok annem & babama teşekkürler.

Not: Umarım kimseyi unutmadım!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s