02.03.2012 – MELİS DANİŞMEND KONSERİ

Eskiden karşıda (Anadolu Yakası) yaşayan ve hayatını Taksim’e geçip dönmekle geçiren biri olarak geçen gün değişik bir tecrübe yaşadım ve Kadıköy Karga’da Melis’in konserini izleyip ardından Taksim’e döndüm.
Öncesinde mini babaanne ziyareti ardından Çağlan’la anıları yadetmek adına J Burger (bkz. 50. Yıl Tahran Lisesi’nde okumuş olmak) ve Erenköy’den Moda’ya yürüyüş. Soğuktu hava gerçi ama nasıl da iyi geldi yürümek, ne kadar özlemişim sahilde yürümeyi. Üstüne de bir Pink Floyd patlattık mı? (Patlatmak?) ardından Çağlan beni Karga’ya bıraktı ve sıra geldi Melis konserine…
Neredeyse her konserini izliyorum Melis’in. Müziği, sözleri, sahnedeki duruşu, her şeyiyle çok sevdiğim bir isim biliyorsunuz. Nitekim yine harika bir konserdi. Karga’daki izleyici kitlesi ilginçti ama yerde oturdular. Ben uyuz oldum bu duruma ama Melis’in keyfı yerindeydi hatta dün oturmalarının daha iyi olduğunu böylece herkesin sahneyi gördüğünü (neredeyse yerle aynı seviyede, o derece alçak) söyledi ki o noktada katılmadım değil.
Yine albümü ve harika cover’larını dinledik. Geçtiğimiz günlerde Kanyon’da yepyeni bir parçasını çalmıştı bu sefer bir parçasını daha paylaştı bizlerle. İki parçayı da dinlemiş biri olarak söyleyebilirim ki yeni albümü de çok güzel olacak gibi. Melis’ten öyle sözler çıkıyor ki hayranlıkla dinlememek elde değil.
Duman, Metropolis, Yavuz Çetin cover’ları yine konserin olmazsa olmazlarıydı tabii. Bir de Melis’in çok sadık bir dinleyici kitlesi var özellikle iki tip var ben onlara “bonus kafa” diyorum 🙂 Çok ama çok şekerler, bir notadan hangi şarkının geldiğini anlayan her şeyi ezbere söyleyen iki kişi. Hangi konsere gitsem görüyorum onları 🙂
Yakın zamanda yine güzel konserleri olacak Melis’in. İlki 14 MArt’ta Hayal Kahvesi’nde maalesef çarşamba günü olduğu için ben kaçırıyorum ama siz siz olun gidin bu konsere.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s