CİHANGİR’DE YENİ BİR MEKAN: YIMIRTA

Masalar kalktı kalkalı Cihangir’in pek tadı tuzu kalmadı. Aslında alıştım da artık ama ne bileyim havalar ddüzeldikçe insan kaldırımda bir masada oturmayı özlüyor. Artık neredeyse hep (haftada en az 5 gün) Journey’deyiz. Eskiden Smyrna’ya, Kahvedan’a filan da giderdik. Kahvedan zaten tamamen öldü. Smyrna ise sıkıcı olmaya başladı. Journey’le ilgili bir sıkıntım yok ama insan değişiklik arıyor zaman zaman…

MÜTHİŞ KAHVALTI
Benim için en önemli öğün kahvaltı. Kahvaltıda şuurumu yitirip dünyaları yiyebiliyorum. Journey bu konuda favorim uzun zamandır ama Yımırta’yı duyunca bir deneyelim dedik Murat’la. Ve sonuç: kahvaltısı tek kelime ile mükemmel! Her şey birbirinden lezzetli. Hani olur ya “her şey güzeldi ama peyniri eh” dersiniz. Burada hiçbir şeyin tadına “Eeeh…” demiyor insan. Mesela pişi hassas bir konudur 🙂 Tamam, bir babaanne pişisi gibi değil elbet ama o da çok güzel. Muammara kahvaltıda bana saçma gelmiştir hep ama bir muammara yapıyorlar fena!

MEKANA GELİNCE…
Mekanı da sevdim. Renkli, güzel. Arkada minik bir bahçesi var sigara içenler için sevindirici. Çalışanlar konusunda pek emin değilim, bazıları çok güler yüzlü bazıları ise başka bir boyutta yaşıyormuşçasına umursamaz. En büyük problem müşteri kitlesi bence. Cihangir’le alakası olmayan (ki bunda M. Ali Erbil’in mekanı olmasının etkisi var diye düşünüyorum, meraktan geliniyor…) garip bir kitlesi var. İmkan olsa kumanda ile seslerini biraz alçaltabilirsiniz. Bu sebeple insan kahvaltısını bitirir bitirmez hemen kalkmak istiyor. Yalnız dediğim gibi lezzet sizi bir kez daha çağırıyor oraya. Şahsen ikinci kez gitmek konusunda çok tereddüt etmedim. Ama yine aynı garip kitle ve yine kahvaltısı sonrası kaçış.

Sanırım Journey ile başabaş gidebilir kahvaltı konusunda ve hatta bir tık öne bile geçiyor. Bu sebeple (şimdilik) Cihangir’in bütün mekanlarında kahvaltı etmiş birisi olarak Cihangir’in en güzel kahvaltısı Yımırta’da diyebilirim.
Kahvaltı dışında da yemekler mevcut elbet ama ben denemedim. Sabah 07:00 – Gece 00:00 çalışma saatleri. Alkol yok. Çalan müzikler güzel. Yolunuz düşerse deneyin derim.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s