INDOCHINE: VİETNAM MUTFAĞI SEVER MİSİNİZ?

Yeni yemekler ve mekanlar deneme konusunda içimde bir deli yattığını az biraz beni takip edenler ve tanıyanlar bilir. Hatta İpek Milor (sanırım geçen yazdan beri duyuyorum bunu) diyenler bile var dalga geçmek adına. Ama içimde bir yerlerde kendi çapında bir gurme gizli; bu bir gerçek.
Geçen hafta Güray’ın (buruscumviliscim :p) tavsiyesi ve eşliğiyle İndochine’deydik. Hem Vietnam hem de Fransız mutfağından tatlar mevcut İndochine’de. Menü kırmızı et ağırlıklı (yemiyorum, biliyorsunuz dimi?). Ayrıca tavuk ve noodle da mevcut.
Ben ilk olarak başlangıçlardan tavuk satay denedim, leziz, pek mini bir porsiyon ki tam benlik. Üstüne de sebzeli noodle yedim. Açıkcası daha diri bekliyordum ama değildi. Bir ara “sevmeyecek miyim acaba?” dedim ama hapur hupur yedim valla; öyle bir lezzet. Noodle’ın karideslisini de denedim o da bir harika. Ayrıca masada bulunan acı sos burnunuzdan ve kulaklarınızdan alev çıkmasına sebep olacak cinsten. Tam benlik.

EARL GREY MARTİNİ!
Benim için gecenin en büyük olayı Earl Grey Martini oldu. İnanılmaz güzel bir içki. Bir tane içerim diye başladım “çok tane” oldu sonrasında. Yine Espresso Martini’leri de çok güzel. Ama ben Earl Grey Martinici oldum, bu bir gerçek.
Yolunuz düşerse mutlaka gidin ve deneyin İndochine’i. Hem değişiklik olur hem de mekanı görmüş olursunuz çünkü çok da şık bir yer yapmışlar. Komiklik olsun puanlama da yapayım mı?

Mekan: 10
Lezzet: 9
İşletme: 10
Fiyatlar: 9 (Nişantaşı, Cihangir gibi düşünün)

Adres: Tomtom Mahallesi, Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sok. 36A Beyoğlu İstanbul
Ufak tarif: Tünel Meydan’a doğru yürürken meydana gelmeden önce sağınızda İlke Kundura’yı göreceksiniz. Hemen onun karşı sokağından hooop aşağıya doğru inin. Yürüyün, yürüyün, yürüyün ve sola dönün. Ta-taam! İndochine


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s