CİHANGİR’DE YENİ BİR MEKAN: SAN LAZARRO TRATTORIA

Fotoğraf çekmek geç geldi aklıma…

Twitter’da “Cihangir’e yeni bir İtalyan restaurantı açılacak” diye zırt pırt yazıyordum. Nitekim geçtiğimiz günlerde açıldı. Mekanı yine Cihangir’in bilinen mekanlarından Jash’ın işletmecileri almış. Rocco isimli bir şefleri var. Ben de sonunda dün gidip denedim. Güray, Gülşan ve Kadir şeklinde kadromuz ile yerimizi aldık.
Ben yeni bir yere gittiğimde psikopat gibi her şeyi denemek istiyorum. Tabii bünyede öyle bir yer mevcut değil. Pizzasını methettikleri için pizza ile konuya giriş yaptım. Prosciutto’lu pizzaları fena değildi diyebilirim. Bir kere servisleri çok hızlı ki bu da artı bir puan. Gülşan’ı istediği gnocchi’den de denedim, gnocchi çok sevdiğim bir şeydir ki bu bence pizzalarından daha başarılıydı.
En büyük eksikleri ekmeklerinin berbat oluşu. Focaccia var diye heyecanlandım mesela ama çok kötüydü… Cihangir’e yolunuz düşerse deneyin. Bence İtalyan mutfağı bir eksiklikti Cihangir’de ama İstanbul genelinde sıralamaya soksak ilk 5’e file girmez söyleyeyim.

Füreyya

GALATA’DA FÜREYYA…
Bu çok daha eski bir mekan diye yeni bir başlıkta yazmayayım dedim. Ama benim için yeni çünkü ilk defa geçen gün Deniz’le gittim. Mekanda az sayıda masa var ve rezarvasyon şart biz rezervasyonsuz gittiğimiz için barda oturduk ki bence son derece keyifliydi.
Balık üzerine kurulu bir menüleri var. Salataları lezzetli. Aklımda dil balığı kalmadı dersem yalan olur ama biz tercihimizi istavrit ve hamsi kuştan yana kullandık. Bir kere yapılırken seyrediyor olmak filan da eğlenceli. Şarap & bira alkoller arasında, rakı yok. Zaten rakı & meze mekanı değil. Bugüne kadar neden gitmemişim hayret ettim doğrusu. Yalnız o mekanı hep kaybettiğim siyah, cici mi cici, büyük aşk yaşadığım Ray-Ban wayfarer’ım ile hatırlayacağım 😦 Sahi bana yenisini almak ister misiniz? :p Neyse o bir yana buraya mutlaka ama mutlaka gidin…

Bu arada bazen bu yazdıklarımı düşünüyorum da zannedersiniz ki oburum! Acaba geleceğim öyle mi? Nayır… Nolamaz…


One thought on “CİHANGİR’DE YENİ BİR MEKAN: SAN LAZARRO TRATTORIA

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s