BU YAZ NELER İZLİYORUZ?

Şu an bu yazıyı size yattığım yerden yazıyorum. Hani dedim belki hayal edip enerji toplarım! Bu yazı benim için (ne acıklı :p) anlamlı kılan tek şey konserler ve festivaller şu anda. Birbirinden güzel konser ve festivaller var. Hatta olası tatil planımı bile onlara göre yapacağım her sene olduğu gibi. Peki neler var neler izleyeceğiz?

19 Haziran: Hi-Voltage
Buna gider miyim gitmez miyim pek emin değilim. Büyük bir Megadeth hayranlığım yok, hiçbir zaman olmadı. Trivium ise sahnede görülmesi gereken gruplardan. Küçükçiflik Park’ta gerçekleşecek olan bu mini festivalde Kurban, Comma ve Gitarizma da yer alıyor. Valla Kurban izlemek güzel olabilir…

30 Haziran: Mono Fest
Solar Beach‘te gerçekleşecek olan Mono Fest de hiç fena değil. Gogol Bordello sevmesem de seveni çok. Yine son dönem pek sevdiğim Danimarkalı Oh Land (ki festivali benim için cazip hale getiren isimdir) de festivalde yer alıyor. Daha önce izlediğim The Horrors da kaçırılmaması gereken performanslardan diyebilirim. Bu arada Mono Fest’in detaylarını sezonun son Ana Sahne’sinde izleyebilirsiniz. Yani 20 Haziran çarşamba 😉

4 – 6 – 7 Temmuz: Tuborg GoldFest
Bu yaz beni en heyecanlandıran festival hiç şüphesiz ki bu festival. G’N’R, Evanescence, Within Temptation, In Flames ve Apoclyptica gibi isimleri daha önce izledim. Ama bu demek değil ki festival değerini yitiriyor benim için. Aksine devleşiyor diyebilirim. Evanescence canlı perfromansta bir harika, Within Temptation biraz hayal kırıklığı ama yıllar geçti üstünden. Lacuna Coil en sevdiğim gruplardandır ve en merakla beklediğim performans da onların performansı. Ayrıca birçok yerli grup da festivalde yer alıyor. Pentagram, Şebnem Ferah, Foma, Gürcan Ersoy, Redd, Ayşe Saran, Aylin Aslım, Erdem Yener, Planeur, Malt, Gren ve Nefes bu isimler arasında. Bir anca o günler gelse de festivale gitsek!

14 – 15 Temmuz: Efes Pilsen One Love Festival
Yine her yaz gitmekten büyük keyif aldığım ve bence Türkiye’deki en kaliteli festivallerden biri diyebileceğimiz One Love yine pek hoş bu sene. Bu yıl 11.’si gerçekleşecek olan festivalde Pulp, Kaiser Chiefs, Damien Rice, Kimbra, Selah Sue ve Yuck festivalde yer alacak yabancı isimler. Kaiser Chiefs sahnede çok iyidir. Ama özellikle Damien Rice’ta “Tutmayın beni ağlayacağım dostlar!” adlı çalışmamı gerçekleştireceğim. Cidden tutmayın yani. Replikas, Elif Çağlar, Mira ve Neyse de festivaldeki yerli isimler.

Eminim daha birçok şey var atladığım ama ara ara yazarım belki yine. Mesela RHCP var ama o Eylül’de diye ona yer vermeyeyim dedim. Kib. Bye.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s