16.11.2012 mor ve ötesi: Güneşi Beklerken ilk konser…

Merakla ve de heyecanla bekliyordum mor ve ötesi’nin yeni albümünü. Arada ufak ufak tüyolar alıyordum şöyle olacak, böyle olacak diye ama yine de hiçbiri dinlemek gibi değil elbet. Bir önceki Ghetto konserlerinde soundcheck esnasında 3 yeni parçalarını dinlemiş “Tanrım ne geliyor!” demiştim. Yine ayın 16’sındaki konser öncesi de soundcheck’te ufak ufak heyecanlandığımı farkettim. Seviyorum sevdiğim gruplardan / müzisyenlerden gelen yeni şarkıları. Ve bir çocuk gibi heyecan duyuyorum.

Konser oldukça kalabalıktı. Önce eski parçalarla giriş yaptılar ben Metto katında kendime rahat bir yer bulup yukarıdan izledim konseri. Yeni parçalara geçtiklerinde önce bir sesizlik oldu insanlarda, malum şarkılara eşlik etmeyi seven bir milletiz. Ama sonra sanki parçalar bilinirmişçesine içine girdi dinleyici. İşte bu da bir çeşit müzik “hokus pokus”u. O gün bir tweet atmıştım: “Ve ‘in sesi hep huzur veriyor, çok acayip…” diye ki gerçekten de öyle. Ve yine çok güzel sözler var şarkılarda hani kendinizi ifade etmek istediğiniz ama sözleri bir araya getiremediğiniz cinsten. Yine bir ruhu var bu albümün de. Harun iki parçada tuşlu çalgılar insanı oluverdi bir anda, güzeldi. Grup yine enerjikti. Kerem(ler), Burak ve sahnede eşlik eden diğer isimler hepsi harikaydı.
Tabii henüz tek tek şarkı isimlerine hakim değilim ama ‘Yağmur, Teşekkürler’ aklımda yer edinmedi değil.

Biliyorsunuz, albüm henüz çıkmadı ama tahminen bir en geç iki hafta içinde raflardaki yerini alır. Ardından CD bir güzel açılır arabaya koyulur ve trafik canavarına dönüşmeden gaza basılır, bigisayara atılır oradan iPod’a aktarılır ve sokaklarda yürürken fon müziği olur. Çok da güzel olur.

Henüz tarihi kesin olmamakla birlikte bakarsınız bir Ana Sahne performansı da gerçekleştiririz.

Not: Tek bir fotoğraf bile yok yine. Fotoğrafçı ile gezmem şart bazen 🙂

GÜNEŞİ BEKLERKEN

1. Güneşi Beklerken
2. Eski Şarkısı
3. Oyunbozan
4. Sana Değmez
5. Son Sabah
6. Yağmur, Teşekkürler
7. Bahar
8. Gel Söndür Beni
9. Tamiri Mümkün Kalbinin
10. Boş Bir Dünya
11. Mermiler
12. Denize Doğru


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s