21.12.2012 – REDD KONSERİ

Aslında neredeyse 10 gündür bilip de size söyleyemediğim bir şeydi Redd’in Softcore konserini çekip Ana Sahne’de yılın son programı olarak yayınlayacağımız. Düşündük taşındık güzel bir şey olsun istedik, daha da güzel olamazdı sanırım. Nitekim bu sebeple cuma günü erken saatlerde (bkz. 18:00) Garajistanbul’a gittim. Bir röportaj klasiği olarak bol rötarlı oldu ama sıkıntı yok, soundcheck’i izleyerek epey güzel bir konser olacağını anlamış olduk hep beraber.
25 Aralık Salı günü saat 22:00‘de Ana Sahne‘de hem Softcore konserini hem de gerçekleştirdiğimiz mini röportajı izleyebilirsiniz.

Playlist

Ve Konser…
O gün farkettim ki ben hiçbir Redd konserini baştan sona izlemedim (Tuborg Goldfest’i saymazsak), izleyemedim. O gün de benzer bir şey yaşadım çünkü öncesinde Ghetto’daki Ghetto the party with burusvilis’e uğramam gerekiyordu. Konsere geri döndüğümde ‘Don Kişot’ çalıyordu. İçeri girip de sahneyi görecek bir yer bulmak tam bir problemdi zira düşündüğümden çok ama çok kalabalıktı. Bir müddet sadece müziği dinledim. Ardından da konserin ortalarına doğru en öne geçtim (panik atak insan).
Öncelikle sahneleri mükemmel olmuş. Berke, Doğan ve Güneş ayrı platformlarda, aralardan ışıklar filan… Aynı şekilde arkadaki ekranda dönen görüntüler filan derken sadece kulaklara değil gözlere de hitap eden bir konser oldu. Konserin bir diğer özelliği ve güzelliği de en uzun gecede en uzun konseri vermiş olmalarıydı. Aynı zamanda kıyafetlerini de Nihan Buruk tasarlamıştı ki epey rock’n roll’du diyebilirim 🙂 Playlist’te 29 parça vardı ama sanırım daha da çok çaldılar.
Ben bir ara konseri yine terk ettim, partiye baktım filan derken ara ara kaçırsam da uzunluğundan ötürü bu sefer kendimi tam bir konser izlemiş olarak sayabilirim diye düşünüyorum.
Bir kez daha görmüş oldum ki gruplar / müzisyenler sahnelerine, performanslarına ne kadar özenirlerse ortaya çıkan konser de bir o kadar güzel oluyor. Ve bence sadece izleyici de değil, kendileri de mutlu oluyorlar.

Açıkcası kaçıranlara üzülmekle beraber Ana Sahne’de izleyecek oluşunuza da seviniyorum.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s