HELLO 2013!

Cheers! (Detox’a adım adım)

3 farklı kutlama ile 2012’yi sonlandırdıp 2013’e merhaba dedik. Valla yorgun ve hastayım şu an ama sıkıntı yok yani. Bu kadar dikkatsizliğe her şey mümkün. İlk olarak Pazar akşamı Annesu, Haldunsu ve Susu ile evde çekirdek aile kutlaması yaptık. Leziz yemekli, cici sohbetli. Aile kavramı başka bir şey ya.

Çok romantik bir insanım @ Carluccio’s

Yılbaşı için ise elimde yapmayı hiç istemediğim bir sürü alternatif ile “acaba hangisi?” dediğim üç opsiyon vardı. Ama ilk önce kendime güzel bir yemek sözüm vardı. Kanyon’da Carluccio’s’a gittim. Gniocchi eşliğinde güzel bir şarap içtim. Ve o an anladım k toplum henüz yalnız yemek yiyene alışkın değil. Özellikle de bunu 31 Aralık’ta yapmam suratlarda bir soru işareti yaratmadı değil. Valla ben çok keyif aldım. Sonrası için ise önce Alper (Bahçekapılı)’in evindeki partiye ordan da Burak (Aydoğan)’ın ofisindeki paritye geçeyim diyordum ki “çok şişe” şaraptan sonra zaten sonuç olarak Alper’de sonlandırmış olduk 2012’yi. Komik bir ekipti, ufak çaplı bir Blue Jean reunion’ı yapmış olduk Tolga (Akyıldız), Barış (Yanargil) ve Ayhan (Abayhan) ile. Ekibin geri kalanı ise tanıdığım ama bin yıldır görmediğim bir Kadıköy tayfasından oluşuyordu. En küçük olarak “tombala tombala” diye epey bir söylendikten sonra oynadık. Elbetteki kazanamadım ama Mert’le yaptığım %30’luk anlaşma sayesinde onun yaptığı çinko’dan 3 TL kazanarak maddi açıdan kazançlı bir hello yaptım yeniyıla! 🙂 İlerleyen saatlerde Melis (Danişmend) ve ikizi Esra geldi (artık birbirlerine karıştırmıyorum). Melis’i çok seviyorum ya valla insana garip bir şekilde mutluluk veren bir insan kendisi. Haftaya albüm lansmanı var kaçırmayın derim, kesin çok güzel olacak. Albüm de konser de.
Herkes gittikten sonra evin hali cidden içler acısıydı. Alper’in yerinde olsam büyük depresyon sebebi yani. “Çok şişe” şarap içtim demiş miydim? (hala ayılamamış dimi?!) Yani rakam söylemeye utanırım o derecebir de  çok yedim filan derken ölüyorum yani.

Ben, Toti, Ayhan & Barış

İlk Kahvaltı & İlk Kahve
Yeni yılın ilk kahvaltısını Barış’la yaptık. Tabii tüm sahil full Bodrum Mantı’da yer bulabildik ancak. Bol oksijenli ve saçma sapan güneşli havada harika bir kahvaltı etmiş olduk. Bu arada farkettik ki birbirimizi tanıdığımız 11 yıla yakın süredir ilk defa yeni bir yıla birlikte hello diyoruz. Mesela o konuda Tolga ile rekor kırmış olabiliriz. Neredeyse son birkaç senedir hep birlikte sayılırız bir şekilde. Yalnız ne sohbet ettik ya. Bence böyle az az görüşüp toplu muhabbet edilmeli 🙂
Ardından gün içinde yeni yılın ilk kahvesini Sinem ile içtim. Yeni hobim dedikodu (yok artık haha) ya, ne dedikodu yaptık ama! Kendi dedikodumuzu yalnız, biz elalemle ilgilenmiyoruz. En azından benim ilgimi hiç çekmiyor. Tabii ben de iğrenç ve yağlı şeyler yeme krizi. Kendimi Kitchenette’in kruvasanlarına gömdüm.

İrem, Ben & Tilara @ Nusr-Et

Ve Son Kutlama
Antalya’dan Dilara gelince yorgunluk elbet bir kenara atıldı İrem’in de katılımıyla ve Etiler Nusr-Et’e gittik. Ben ve Nusr-Et! Menüsü sadece kırmızı etten oluşan bir mekan ve ben! 🙂 Neyse süper salataları Antep’ten gelen havuç baklavaları olduğu için gönlümde yer eden mekanlardan kendisi. Takdir edersiniz ki hepimiz bir gece önceden dolayı içki içmeme konusunda kararlıydık. O kadar kararlıydık ki, o kadar olur (yazarken gülüyordu). Harika sohbetli müthiş bir akşam yemeği oldu. Ardından sorduğumuz “Acaba X’e mi gitsek yoksa ev mi?” sorusunun cevabı tereddütsüz ev oldu. Eve giderken Nokta’ya uğramadık, şarap almadık. Kararımız karar yani. Neyse evde harika sohbet ettik. Geçmiş, gelecek, geyik ve benim “ben yatıyorum”um. Şu an itibariyle sümüklü, öksürüklü, hastayım yahu.

Notcuklar…

 • İyi ki varsınız hayatımda diyeceğim insanlar var. Gitseler de “iyi ki varlardı” derim o biçim.
 • Gece 00:00 mesajı mühim demiştim yılbaşı akşamı Twitter’da. Mühim cidden, hem esprili hem psikopatça.
 • Bir klasik olarak cidden detoxan hareketlerde bulunmam lazım. Yani insanda depo olsa bir müddet idare edecek kadar depoladım öyle diyeyim.
 • Falanlar filanlar. 2013 oldu ne olacak bakalım.

One thought on “HELLO 2013!

 1. Greetings from Colorado! I'm bored to death at work so I decided to browse your website on my iphone during lunch break. I enjoy the info you provide here and can't wait to take a look when I get home.

  I'm shocked at how fast your blog loaded on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .
  . Anyways, amazing site!
  Also visit my blog : what to do for tmj

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s