09.01.2013 KORAY CANDEMİR KONSERİ

Haziran’dan beri çok ufak bir ara dışında her çarşamba Mask’ta sahne alıyordu Koray. Önce Serkan’ın da olduğu Maskott hisli bir şekilde sahnedelerdi. Az cover, bol Kargo ve Maskott şeklinde. Ardından Serkan Amerika’ya gitti ve ekip değişti, klavyesiz bir şekilde daha değişik sound’da dinledik Koray’ı. İşte dün akşam Haziran’dan beri süren konserler son buldu. Çünkü artık Koray solo albümü için stüdyoya girmeye hazırlanıyor. Ne yalan söyleyeyim çok ama çok merak ediyorum albümünü. Hatta meraktan çatlamak dedikleri böyle birşey olsa gerek. Kendisine de hep söylerim cidden çok etkileyici ve farklı bir sesi var. Ve muhtemelen güzel birşeyler bizleri bekliyor.

Notcuklar…

  • Konser öncesi Zeynep ve Burak ile çok bayılmamama rağmen Mojo’ya gittik. Ancak o kadar güzel çaldı ki müzikler, keyfim yerine geldi.
  • Cin-tonic’le aramda tatlı bir iletişim var.
  • 00:30’da başlayacaktı konser ama bir nebze daha geç başladı. Yine harikalardı sahnede.
  • Ben kadınlara bass gitarı çok yakıştırırım. Mesela Buket (Doran) bir harikadır ama Cemre’de bir başka durum var. Bir insan enstrümanla bu kadar bütünleşir ve bu kadar cool durabilir sahnede 🙂
  • Cemre bir ara davul başına geçti, davulcu Okay da vokale. Acayip acayip olaylar oldu sahnede.
  • Maskott parçaları çaldığında bir başka keyiflendim zira yazın arabayla yaptığım neredeyse 1000 km’lik yolda eşlikçilerimdendi albüm.
  • Kargo’nun ‘Şairin Elinde’ şarkısı için ” bu bu nasıl bir şarkı bu?!” demekten yine kendimi alamadım. Koray’dan başka kimsenin sesiyle de düşünemiyorum şarkıyı.
  • Çok kalabalık değildi ama oldukça güzel bir kalabalık vardı.
  • Konserin sonuna kadar kalamadım. İpek ve acil oksijen ihtiyacı durumunu yaşadım, bazen konserlerde fena olabiliyorum. İçimdeki teyze hep benimle.

Şimdi heyecanla Koray’ın yeni albümünü beklemeli. Ne güzel bir dönem oldu aslında, bir sürü sevdiğim isim yeni albümlerini çıkardı. Yarın da Melis’in lansmanı var onu da merakla bekliyorum.
Yaşasın müzik demek istiyorum, sanırım dünyanın en güzel şeyi.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s