12.01.2013 – MELİS DANİŞMEND ALBÜM LANSMANI

Beni bilen bilir, Melis ve şarkıları benim için çok özeldir. Öyle böyle değil severim, büyük çoğunluğu “ben kendimi ifade edecek olsam böyle ifade edemem” hissi yaratır. Ayaklarımı kıçıma vura vura kaçmak isterim, bir sırrım vardır ama tabii ki her şey normaldir 🙂
Havaya göre şarkı dinlediğim doğrudur. Melis sonbahar ve kış benim için bir de tam ilkbahar öncesi o arada kalan hava. Geçen yaz tatile giderken almamıştım hatta CD’sini arabaya, kendisine de söylemiştim bunu 🙂 Ama ne zamanki hava hafif hüzünlü bir hal aldı, bir minik serinledi geldi Melis mevsimi.
Geçen sene (2013’e anında adapte oldum evet) konserlerinde yeni parçalarından çalmıştı bize. Ama sadece iki parçayla yetinemiyor insan komple albümü merak ediyor. Nitekim geçen gün sonunda lansmanı gerçekleşti Salon İKSV’de. Kısa kısa yazayım…

Yarın akşam 22:00 @ Ana Sahne

Notcuklar…

 • Konser öncesi Yakup’ta keyifli bir yemek yedik Elif, Evren, Serkan, Arda ve isim hafızası sorunu yaşadığım için unuttuğum iki tatlı insanla daha. Valla arkadaşlar gibisi yok söyleyeyim. İki duble rakımızı içip Melis’e hazır olduk.
 • Ben erkenden geçtim konsere çünkü Ana Sahne için röportaj yapacaktım Melis’le. Mini bir röportaj yaptık ama esas muhabbeti programa sakladık elbet. Orada birkaç kişiyle daha röportaj yaptım konumuz elbet Melis 🙂 Hepsi yarın 22:00’de Ana Sahne’de.
 • Zeynep anne ve Burak baba eşliğinde yine çok güldüm. Sevdiğim sanatçıları seven arkadaşlarımla daha bir eğleniyorum.
 • “Biraz Gülmek İstiyordum” bir önceki albüme nazaran bir minik daha sert. Aslında sert değil ama davulun işin içine girmesiyle biraz daha vurucu bir hal almış diyebilirim.
 • Evren yine bir klip çekecekmiş Melis’e. Meraklardayım, farklı, değişik birşeyler gelme ihtimali yüksekmiş.
 • Bir ara en öne gittim. Şansa arka arkaya ‘Her Şey Biter’, ‘Sır’ ve ‘Büyük Kaçış’ çaldılar. İnanamadım. Bu kadar denk gelir.
 • Sahneden yaydığı elektriğin tarif edilemez güzellikte olduğu bir insan Melis. Yani normalde de öyle tabii ama sahnede de bir başka.
 • Oldukça kalabalıktı bu arada konser, herkeste bir tebessüm.
 • En önde yine klasik Melis’in her konserde olan üçlüsü.
 • Ve konser bitti elbet, bitmesin dedirtti ama…
  Orkide (!), ben, Zeynep, Elif!

Konser sonrası Yan’a geçtik. Yan, kalabalıkta nefes alamadığımız ama “Şimdi de bu çaldı! Sıradakine de bakıp çıkalım!” dedirten bir yer. Bir gece önce de ordaydım ondan iki gece üst üste aşırı doz Yan oldu. Yan’da yanyana durduktan sonra spontane bir şekilde Can’ın evinde partiye gittik. Bir ara saate baktık, birbirimize baktık ve dedik hadi ev! Üstüne harika bir pazar, akşamında kahkaha dolu bir radyo programı.

Yine güzel ve özel bir haftasonuydu. Bazı insanlar çok acayip, iyi anlamda 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s