MÜZİKLİ, PARTİLİ…

Cola içerek geceye hazırlandım
Zeynep’le @ Cochine 

Ghetto’da her ay gerçekleşen “Ghetto the party” serisini duymuşsunuzdur belki. Fikir annesiyim, bir de sevdiğim arkadaşlarımla yaptım hep yani onlar ev sahipliği yaptı ve çok eğlendim. Bu ay da ben yaptım. Aslında konsept Twitter fenomeni (ne saçma kelime ya) olan kişilerle yapmaktı bu partiyi ki ben onlardan biri değilim ama yapıverdim işte.
Sahnede Vera olacaktı ve ben de hazırladığım DJ set (işte bunlar hep iTunes) ile önce kendimi sonra gelenleri eğlendirecektim. Ama sonra başka başka fikirler geliştirdik ve kendi adıma çok eğlendiğim bir parti oldu.

Parti öncesi Zeynep, Burak, Deniz ve Kerem ile Cochine’de earl grey martini’lerimiz eşliğinde tatlı bir yemek yedik. Benim için aktivite öncesi yemekleri tam bir ritüeldir. Lezzetli ve keyifli sohbetli olmalı… Ardından da Ghetto’ya geçişte bulunduk…

Notcuklar…

İnsanların sabrını zorladım
 • Saat 23:30 civarı Vera’nın sahneye çıkması ile başladı parti. Performans öncesi geçtiğimiz hafta Ana Sahne’de prömiyerini yaptığım son klipleri ‘Hain’i izledik hep beraber.
 • Hem kendi parçalarını hem de bir takım cover’ları pek güzel çaldılar.
 • Pek sevdiğim burusvilis sahneye çıkıp ‘Single Bells’ dedi.
 • Sesini çok beğendiğim Hayal de bir mash-up için sahnedeydi. Bir Adele şarkısı bir Maroon 5 şarkısı ile birleşerek harika oldu.
 • Gecede yine çok sevdiğim Multitap de bizimleydi. Tüm grup olmasa da Selim Siyami sahneye çıktı ve son klip şarkıları ‘Bu Kadarız’ı söyledi.
 • Neyse’den Selim ve Melih de vardı. Selim bir yandan tez hazırlamasına rağmen kaçırmadı partiyi, o da sahneye çıkanlar arasındaydı.
 • Belki de gecenin en komik anı benim şarkı söylememdi? Açıkcası söylemeyi seviyorum ve hatta lisedeyken grubum bile vardı. Başka başka liselerde konserler verirdik. “Madem parti yapıyorum neden olmasın?” dedim ve Vera ile Natalie Imbruglia’dan ‘Torn’u söyledik. Beni tanıyanlar bilir inanılmaz rahatımdır öyle “ay insanların önünde nasıl şarkı söylerim şimdi?” filan demem çıkar söylerim. Büyük bir kısmı nezakettir ama fena da söylememişim hani. Sonrasında Placebo’dan ‘Meds’ söyledik ama benim mikrofon sizlere ömür olunca hayata küstüm tabii 🙂
 • Biraz doğum günü kıvamındaydı gece. Bir sürü arkadaşım vardı. Ama ne yalan söyleyeyim düşündüğümden de boştu (böyle de dürüstümdür)
 • Gecenin en büyük bombası annemin de gelmesi oldu. Tam kapıya doğru çıkıyordum ki o da nesi? Annem! Daha önce verdiğim hiçbir konseri izleyemeyen annem bir parça da olsa beni sahnede görmüş oldu.
 • Ghetto sonrası annemleri de bırakmayarak önce Golden’da midyesel hareketlerde bulunduk ardından da “Aztek’i görmelisiniz!” diye tutturduk. Ki Aztek bence gerçekten berbat bir yer. Ama görmesini ve gülmesini çok istedim annemin de. Neyse giremedik aşırı kalabalıktan ve olaysız dağıldık.
 • Bu arada elimde kendi videom var şarkı söylerken ama böyle yan duruyor, düzeltmenin bir yolunu da bulamadığımdan upload edemiyorum. Halbuki ne güzel gülerdik hep beraber 🙂

Böyle bir cumanın ardından dün çok uslu bir cumartesi geçirdim. Aliye’de rakı masasında kibarca şarap üstü Roxy’de kültür şok çünkü Mehmet Günsur ve Nejat İşler Gold’n Rock kapsamında Roxy’de DJ’lik yapıyordu. Hani ilkini yazmıştım, Harun ve Koray yapmıştı. İşte bu ikincisiydi ve cidden alakasız bir kitle ve kapıda deli gibi kuyruk vardı. Neyse ben sıra beklemeden direkt içeri girdim ama çıkmam da 5 dk sürdü. Yalnız konsept güzel ve devamı da harika olacak. Demedi demeyin 🙂

Peki ya sonuç? Hastayım… Ateş 38.5 halüsinasyon görmesem de bir takım görüntüler canlanmıyor değil kafamda. Yayla çorbası içmek, sahlep içmek ve Scrabble, Tabu & Monopoly oynamak istiyorum. Hastayken acayip şımarırım da şımaracak kimse yok şu an. Şımarmak demeyelim de ne istersem olsun isterim. Ondan size söyleneyim dedim 🙂

see u then


One thought on “MÜZİKLİ, PARTİLİ…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s