MÜZİKLİ ÇARŞAMBA

Çarşambalar hareketlidir. Ama ben genelde sakin çarşamba geçirme taraftarıyım. Aslında hergünü sakin geçirme taraftarıyım ama neyse 🙂
Dün Zeynep’lerden Mededi olanı ile görlz nayt aut yapalım dedik. Aslında öyle çılgın bir akşam çıkışından ziyade şaraplı, sohbetli bir geceydi amaç. Mekan olarak seçimimi Sensus’tan yana kullandım. Sohbet şahane gerisi bahane diyebileceğimiz bir Sensus akşamı oldu.
Açıkcası bu benim ikinci gidişim ama ilk gidişime göre hızla geriye gidiş söz konusuydu. Peynir çeşitlerinde inanılmaz azalma var öncelikle. Yani İzmir Tulum’dan (ki bayılırım) bir tık öteye gidemiyorsunuz. Ayrıca servistekilerden bir tanesi kendini çok komik zanneden tiplerdendi, susmadı, susamadı. Şarap ve peynir konusunda uzman sayılmam ama oradaki çalışanlardan daha iyi bildiğim bir gerçek. Yanlış telaffuzlar, yanlış bilgiler, yavaş servis vs vs. Sonuç: Sensus bir sonraki emre kadar hayatımızdan çıkmıştır 🙂
12’de bir külkedisi misali eve dönmeyi planlayan ben bir anda kendimi “şunu mu yapsak, bunu mu yapsak?” konuşmasının içinde buldum. Aslında ilk tercih Genç Osman Yavaş’ın Bronx’taki konseriydi ama ben 23:30’da başlıyor diye pek gönüllü olmadım (bu arada haftaya Ana Sahne’de konuğum kendisi). Ardından acaba Nublu’da Odylle mi dedik, Karaköy gözümde büyüdü. Zaten o da Şubat’ta Ghetto’da. Eh bari bir minik Hayal Kahvesi’ne uğrayalım dedik. Güntaç Özdemir sahnedeydi. Ama esas epeydir izlemediğim için Özge Fışkın’dı Hayal Kahvesi’nde beni uzunca bir süre tutan sebep.

  • Bir sürü kişiyle şahane sohbetler ettik.
  • Özge yine bir harikaydı. Sesi müthiş gerçekten.
  • Multitap ve Gece gecelerin vazgeçilmez grupları (şaka şaka) olarak Hayal’deydi. Bu arada Ali’nin doğum gününü de kutlamış olduk ayaküstü.
  • Tuna (Kiremitçi) ile bol bol sohbet ettik. Müzik yapmaya başlamışlar tekrar. Duymuştum ama detaylarını dinlemiş oldum. 4 parçalık bir şey çıkarmayı planlıyorlar (Bence EP ona göre maxi-single :p) rock’n roll bir şeyler geliyormuş, meraktayım.
  • Yine bir diğer gördüm mü sevindiğim isim Bilge (Öztürk). Sürekli gülümseyen nadir insanlardan kendisi de. Kova kardeşliği!
  • Şaşırdığım bir isim Ece Gürsel’di (i googled it! İsmini hatırlamak zor oldu). Kimseyi eleştirmeye hakkım yok biliyorum ama hani bazı insanlar “olmaz” ya, olmamış o da. Yani tatlı bir insandır eminim ama rocker görünüm ya da rocker görünmeye çalışmak bir garip durmuş.
  • Gürkan, Cem, Erdem, Siyabend ve daha birçok kişi oradaydı bir Hayal klasiği.

“Hadi ben gidiyorum” ile gidişim arası 1 saat geçti. Eve dönerken şu yaşıma kadar rastladığım en konuşkan taksi şöförüne denk geldim. Bittim, mahvoldum. Ama çok güzel bir akşamdı. Şarap güzel şey. Arkadaşlar da güzel şey. Ah bir de hafta bitiyor!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s