02.02.2013 SLASH KONSERİ

Yine bol müzik içerikli bir haftasonuydu. Cuma günü Roxy’deki maNga konseri ile başlayıp dün akşam Slash & Myles Kennedy ile son buldu.
Cuma günü önce Can ve Levent ile benim şarapla eşlik ettiğim (ben rakıya dargınım) rakı&meze olayı gerçekleşti. Sonra onları terk edip Roxy’deki maNga konserinin yolunu tuttum. Gittiğimde konserin yarısındançoğu geçmişti ama sevdiğim parçalara denk gelerek mutlu oldum. Düşündüğümden çok ama çok boştu, işte bu da maNga dinleyicisinin -18 olduğu gerçeğini bir kez daha göstermiş oldu. Bir de festival havasında ışıklar kullandıkları için sahnede onları adam akıllı göremediğim gibi arkamı dönmek zorunda kaldım. Ama müzik dinlemiş olduk mu? Olduk.
Konser sonrası mini bir after party üstü Yan ile Bambi’de son bulan bir cuma oldu. En sevdiğim eşlikçi yine birçok zaman olduğu gibi Güray’dı (nam-ı diğer burusvilis). Bir gün Bambi’de olay çıkarsam da bir daha beni içeri almasalar mesela? Ya da biri beni durdursa. Ne iğrenç bir şey gecenin bir yarısı yemek yemek :/ Yazdım zaten geçen gün Twitter’da bkz.

VE SLASH
Cumartesi güne o kadar yorgun başladım ki Slash konseri gözümde büyüyordu ama bir gaz evden çıktım. Buraya kada gelmişken kaçırmam büyük salaklık olurdu. Ve iyi ki de çıkmışım. Muazzam bir konserdi ve son dönemde gördüğüm en iyi, en harika seyirci kitlesi vardı. Çünkü son zamanlarda gittiğim konserlere bakıyorum da; insanlar ya kendi aralarında sohbet ediyorlar ya da boş boş sahneye bakıyorlar ama bu konserde izleyici ve sahnedeki ekip bir bütündü resmen.

Notcuklar…

  • Slash öncesi Malt sahnedeydi ama ben o sırada Pop-up’da özlediğim bir muhabbetteydim. Bırakamadım ve Malt’ı izleyemedim ama söylenenlere bakılacak olursa harika bir performansmış.
  • Slash tam söylendiği saatte, 21:30’da sahnedeydi.
  • ‘Halo’ ile başladılar ama ikinci parça olan ‘Night Train’di asıl konseri başlatan.
  • Slash’in her solosunda insanlar kendinden geçti. Adamın surat ifadesi, duruşu… Sanki elindeki bir enstrüman değil de kendi bir uzvuymuş etkisi yaratıyor.
  • İki kere (ki en kötü perfromansları derler) Guns’N Roses izleyen bir olarak söylemeliyim ki, Guns’n Roses parçalarını Myles Kennedy bir başka söyledi. Sırıtmadığı gibi daha da bir güzel oldu sanki?
  • Esas güzel parçalar sonlara doğruydu. Velvet Revolver’ın beni kendimden geçiren şarkısı ‘Slither’ın da playlist’te olduğunu görünce heyecanla onu beklemeye başladım. Tabii ‘Slither’ öncesi ‘Sweet Child O’ Mine’ı atlamamak lazım. Tahmin edersiniz ki herkes zıplıyordu. Ben de ‘Slither’da bir eğlendim ki sormayın!
  • ‘Welcome To The Jungle’ ve ‘Paradise City’ ile konser son buldu.
  • Konser sold-out diyorlar. Dilerim ki her sold-out konser böyle olur ve üst üste durmamıza sebebiyet vermezler. Pozitif zaten her zaman bir iyi.
  • Konsere küçük çocukları ile gelen anneler, babalar vardı. Bu görüntüler nedendir bilmem hep yüzümde bir tebessüme, ardından da düşüncelere sebebiyet vermiştir. Güzel, çok güzel.

İşte bir haftasonu da böyle geçti ve son buldu. Önümüzdeki hafta da epey keyifli olacak. Çok sevdiğim mor ve ötesi cuma akşamı Ghetto’da, tabii ki asla kaçırmam. Halim olursa perşembe akşamı Hayko Cepkin Jolly Joker’da, ki yeni albümle ilk performansını merak ediyorum. Haftasonunun devamında belki bir minik kaçarım buralardan. En güzeli de o olur tabii ki 🙂
Acaba bir gün gelecek ve “Tamam, sıkıldım ben müzikten” diyecek miyim? Yoksa hergün biraz daha büyüyecek mi bu aşk? Galiba büyüyecek ya…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s