BUGÜNE RÖPORTAJIMSI

Bugüne kadar hiç bugüne özel yazı yazmadım. Zaten sıradan bir günden farkı olmaması gereken bir gün. Yapılan mini röportajlar oldu bir tek onları yayınladım arada. İşte onlardan bir tanesi Blue Jean dergisi için Doğu’nun benden “çok acil İpek, bugün almalıyım” diye istediği ama sonra asıl derlemeyi yapana yollamayı unuttuğu röportaj 🙂 Bir Doğu Yücel klasiği. Esas olay şarkılarda tabii, bana şarkılarla gelin 🙂

Sevgililer günü senin için ne ifade ediyor? İdeal bir Sevgililer Günü nasıl olmalıdır?
Sevgililer gününe anlam yüklemeyenlerdenim. İnsanın sevgilisi olduğu hergün zaten sevgililer günü. Ama bir şekilde bu oluşturulan “bir şey yapılmalı” durumuna uyuluyor ve mutlaka sevgililer gününde bir şey yapılıyor 🙂 İdealine gelince güzel bir sohbet eşliğinde yenilen güzel bir yemek yeterli bence.

En iyi Sevgililer Günü hatıranı bizimle paylaşır mısın?
İddialı bir soruymuş 🙂 Açıkcası öyle bir hatıram yok. Çünkü sevgililer günü adı altında geçirdiğim günler, normal geçirdiğim günlerden çok da farklı olmadı hiçbir zaman. Ama bir keresinde 11 Leblon’da bir yemek ayarlamıştım. Gayet de keyifli bir akşamdı. Ancak en eğlediğimiz şey tüm masaları çiftlerle dolu olan mekandaki herkesin konuşmadan birbirine bakıp mecburi ve sıkıntılı oturuşları olmuştu. Biz tabii gülücükler, komiklikler.

En kötü Sevgililer Gün hatıranı bizimle paylaşır mısın?
Bir keresinde bir şekilde limoni bir dönemimize denk gelmişti sevgililer günü. Ama yine de keyfim yerindeydi “iyi ya bu halimiz de, iyiyiz iyiyiz” diyordum. İmalı cümleler olsun, garip bakışlar olsun bir takım gerginlikler, mutsuzluklar olmuştu yemekte. Ben de şebekliğe vurmuştum, en tahammül edemediğim şeylerden biridir çünkü yenilen yemeğin zehir olması. Neyse sonra o anlık toparlanmıştı durum ama çok geçmeden sonu ayrılık oldu.Yine de çok kötü bir anı sayılmaz, güzeldi.

Sevgililer Günü’nde çiftlere dinlemeleri için önereceğin şarkılar hangileri olurdu?
Radiohead – ‘Exit Music (For a Film)’, The Divine Comedy – ‘Perfect Lovesong’, Muse – ‘Endlessly’ ve bir klasik olarak The Cure – ‘Love Song’ adam seviyor yani! 🙂 Geneli bir sakin ve hatta depresif oldu ama gönlümden bunlar geçti.

Sevgililer Günü’nde yalnızlara dinlemeleri için önereceğin şarkılar hangileri olurdu?
Böyle bir “oh” diyorlarsa mor ve ötesi – ‘Daha Mutlu Olamam’. Yok ben depresif takılacağım diyorlarsa Beck – ‘Everybody’s Gotta Learn Sometime’. Hafif bir delilik hakimse de Athena – ‘Pis’


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s