MÜZİKLİ, KIZ İSTEMELİ HAFTA SONU!

Birol & Fatma @ Jolly Joker

Yine rengarenk bir hafta sonu geçti gitti. 3 günlük bu süreyi 6 gün gibi yaşamadık değil. Hala yorgun ama hala gülen bir insanım.

JOLLY JOKER’DA MODEL
Model konseri izlemeyeli epey olmuştu. Her ne kadar konser öncesi rakı masasında Can, Sinem, Zeynep ve Burak’la giriştiğimiz sohbetten ötürü konserin yarısına gitsem de çok eğlendiğimi söylemeliyim. Ara verdikleri için kuliste başlayan sohbetimiz ilk üç parçanın Şebnem Ferah’a ait olması ve tam o sırada kendisinin kulise gelmesiyle şenlendi. ‘Bu Aşk Fazla Sana’, ‘Vazgeçtim Dünyadan’ ve ‘Fırtına’ ile başladı ikinci yarı. Fatma’nın sesi günden güne daha da güzelleşiyor sanki. Aşkın’ın gruptan ayrılmasıyla davula geçen Kerem de bir harika. Zaten çok sevdiğim birisidir, sahnede Model’le gördüğüme ayrıca sevindim. Nilüfer’in ‘Tek Başına’ şarkısında Birol da sahneye çıktı. Ve ağzına kadar dolu olan Jolly Joker epey coştu.
Konser sonrası after party tadında yine Jolly Joker’da İbrahim’in ofisinde kendi DJ’liğimizi kendimiz yaptığımız ve her anı kameraya çekilse YouTube’da izlenme rekorları kıracak eğlenceli anlar yaşadık. Yetmedi Mask’a geçtik İskender Paydaş vardı (ki ben çok sevmem) yine Fatma sahneye çıktı. Yetmedi Şebnem Ferah da sahneye çıktı filan derken Mask da ayrıca çoştu. Bir an geldi ki benim bilim bitti ve “arrivederci!” diyerek evimin yolunu tuttum. Ve her nedense kafamda Rihanna – ‘Diamonds’ eşliğinde uyudum!

Zeynep & Burak

KIZIMIZ ZEYNEP’İ OĞLUMUZ BURAK’A VERDİK
Ben gelenek, görenek işlerinden anlamadığım gibi elimden geldiğince de uzak kalmışımdır. Ama cumartesi günü Zeynep & Burak’ın isteme olayları vardı ki hayatta kaçırmayacağım gibi tüm sakarlığımı bir yana bırakarak onların yanında olmak hem en büyük istediğim hem de görevimdi.
Aslında klasik kız isteme olaylarından farklı bir olaydı bu çünkü aileler bin yıldır birbirini bir şekilde tanıyor. Sohbetli, muhabbetli geçen dakikaların ardından isteme anına geldik. Gözlerim neden doldu, bana ne oldu bilmiyorum ama bir şeyler oldu o an işte. Zeynep’in babası da ufak çaplı bir kitlendi. Garip bir duygu olsa gerek “kızım gidiyor yahu!” ve “minik kızım büyüdü” durumu. Ardından yüzükler, rakılar, yemekler, çaylar filan derken ufaktan ev faslı sona erdi. Biz üçümüz Narpera’nın yolunu tuttuk sanki hepimiz Lynchburg Lemonade bağımlısıymışçasına kendimizi Lynchburg’lere boğduk. Zeynep, Burak, Tolgay, Toprak, Can, Murat, Müjde, kısa ziyareti ile Elif, sonradan gelen Cansu, Tuğçe, Caner ve Murat şeklinde epey eğlendik. Ben şampanya banyosu yapmış oldum. Yetmedi 80’lerin göbeğini canlı canlı yaşamasak da 80’ler danslarımız ile sapıttık.

Sonra izdivaçlarına (hö?) mani olmamak adına 4 civarı Zeynep ve Burak’la yollarımızı ayırdık. Müjde ile Yan’a gittik. Ben yine Muse istedim tabii. Yan = Muse benim için. Öyle kodlandı beynime. Valla Müjde, sabah 9’da seti olan bir insan olarak sabah 8’e kadar kendisiyle muhabbet ettiğimiz için takdiri hakediyor. Biliyorsunuzdur, Müjde “20 Dakika” dizisinde Kuzgun karakterini oynuyor. Ben ki dizi izlemem mümkün olduğunca tekrarını yakalıyorum bu dizinin. En son yanlış hatırlamıyorsam sabah 7:00 civarı son “cheers!”ımızı yaptık! Tabii bu noktada bizi evinde ağırlayan Cansu & Tuğçe & Caner’e de ayrıca teşekkürler ve muhabbetiyle Murat’a da tabii.
Sonuç olarak tabii ki yine müzik dolu ama en önemlisi mutluluk dolu bir hafta sonuydu. Mutlu insanları seviyorum. Mutlu insanlardan aldığım enerjiyi ayrıca seviyorum. Evlilik konseptine olan ‘karşı’ duruşum bir ufak daha yıkılmış olabilir bu hafta sonu mesela. Yani çevremdeki yalan dolu evliliklere bakınca bunun saflığı ve güzelliği tebessüme sebep oldu elbet 🙂 Gerçi evlilik dediğin illa imza değil o da ayrı. Misal ben bi evlilik geçirdim sayılır 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s