WHAT CAN I DO SOMETIMES?

Fatih Terim’in bizi güldüren, ne anlama geldiğini anlayamadığımız ama hayatın bazı anlarına cuk oturan bu sözü dönem dönem kullanırım. Cidden “What can i do sometimes?”.
Zaman akıp gidiyor biraz da fazla hızlı akıp gidiyor. Yani 2013 çok uzakmış gibi gelirken şimdi 2013 olduğu yetmezmiş gibi bir de 3. ayının 3’te 1’ini de bitirdik sayılır. Nasıl 3’te biri bitti birazcık da 3’ün 1’i gibi hayat.
“Asla!”larla dolu hayatımızda bazen o “asla”lar hayatımızın bir parçası oluveriyor. Yanlış hatırlamıyorsam 15 yaşında filandım, Ankara’dayım, Art Tattoo’da ilk dövmemi yaptırıyorum. Tabii ahkam da kesiyorum “asla şöyle yapmam”, “asla bunu yapmam” dövmemi yapan kişi “İpekcim…” le başlayan ve “işte bu sebeplerle asla asla deme” diyerek bitirdiği bir konuşma yapmıştı benimle. Bir kulağımdan girdi bir kulağımdan çıktı o an elbet ama yabancılar bile demez mi “never say never”. İnatla dedim, durmadan dedim… Ne “asla”ymış kardeşim durmadan dedim. “Aslamatik” oldum.
Sonra da “asla”larımı her insan evladı gibi gerçekleştirmeye başladım. İlk en büyük “asla”mı 2007 itibariyle gerçekleştirdim. İyi ki gerçekleştirmişim o ayrı ama adama bir sorarlar “hani ‘asla’ydı düdük?!” diye. Gel zaman git zaman “asla”larımı bir gözden geçirdim. Sonra sanki madde madde hepsini gerçekleştirme kararı almışçasına bir tur “asla”ları gerçekletirme dönemi yaşadım. Belki de hala o dönemdeyim, bilmiyorum, olabilir. Her bir “asla” gerçekleşmesinde oturup düşündüm. Düşündüm, düşündüm ve o bahsettiğim konuşma aklıma geldi. Belki bu konuda yapılan ilk konuşma değildi ve son da olmadı ama nedense o geldi aklıma işte. Sonra “What can i do sometimes?” dedim.
Şimdi öyle çok isterim ki 15 yaşında biri, karşıma “asla”larıyla gelsin ve ona bir konuşma yapayım. Ona “asla asla deme”yi bana anlatıldığından çok daha tatlı bir şekilde, çok daha içten bir şekilde anlatayım. Asla asla demesin, ne istiyorsa yapsın. Bir kulağından girip, bir kulağından çıkışını seyredeyim ve tebessüm edeyim. Sadece pişman olmasın. Belki yine pişman olacağı şeyler yapsın ama “asla” dediği bir şey olmasın bunlar. Pişmanlıkla beraber bir de kendinle çelişki geldi mi “lunatic” haller kaçınılmaz olabiliyor. Kısacası bazen tek beyin yetmiyor, yetemiyor.
Sahi “What can i do sometimes?”


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s