GHETTO’DA AÇIK SAHNE

Cuma akşamı Ghetto’da Tolga’nın önderliğinde Popçu Dükkanı gerçekleşti ama Açık Sahne güzelliği ile. Biliyorsunuz bir dönem Ghetto’da çalıştım tam o sıralarda bunu planlamaya başlamıştık derken ben ayrıldım. Ama tabii ki Tolga’nın partisi olunca her anını takip ettim ve cuma gecesi oradaydım.
Öncesinde Mehmet (Turgut), Doğan (Duru),  Nadir (Duman), Murat (Tümer), Siyabend ( Süvari), Erdem (Yener) ve Derya (Şensoy) ile yemekli, şaraplı, rakılı sohbetin ardından hepimiz bir yerlere dağıldık ben Ghetto’ya doğru yol aldım. Sonra tekrardan ekibin büyük bir kısmı oradaydı zaten.
Birçok isim 1 – 2 parça için Ghetto sahnesindeki yerini aldı o gece. Genelde Session katında ya da terasta arkadaşlarımla sohbetteydim. Ama arada performanslar için sahne önündeki yerimi de aldım elbet.
Doğan’ın ‘With or Without’yu performansı bir harikaydı. Ardından Erdem ‘Belki’ dedi. Melis ve Koray bir Kargo şarkısı olan ‘Renklerin İçinde’yi söylediler. Aylin ‘Aşk Geri Gelir’ diyerek çok mutlu etti beni zira birkaç gündür takılmıştım o şarkıya. Kargo’dan Selim ve Ozan sahnedeydi. Bunlar dışında da bir sürü güzel performans kalabalık sayılabilecek dinleyici ile buluştu.

Notcuklar…

Doğan
  • Ghetto’da çalıştığım süre içerisinde böyle bir geceye tanıklık etmedim açıkcası. Tabii ki güzel konserler oldu ama bu kadar isim bu şekilde bir araya gelmemişti. Bunda Tolga’nın etkisi elbette ki çok büyük. O gün birkaç ufak sorun dışında keyfimiz yerindeydi. Ki sorun her yerde oluyor.
  • Aylar sonra Ghetto’da ilk defa yine sadece misafir olarak yer alınca tekrar objektif bakabildim elbet. Düzelmesi gereken çok şey var, en başta ruh. Hep bir “Neden?” sorusu vardı, işte esas cevabı bu.
  • Sahneye birçok isim çıkmasına rağmen her şey tıkır tıkır işledi. Tebrik 🙂
  • Korkuluk, Güntaç Özdemir, Aydilge, Ogün Sanlısoy ve daha nicesi izleyemediğim isimler arasında. Ama Aydilge ile bol bol sohbet etti yeni albümü için epey heyecanlı ve de mutlu elbet.
  • Bu arada henüz izlemediyseniz Melis’in yeni klibi ‘Masa’ pek güzel ve yepyeni şarkıları ile Salı akşamı Ana Sahne’de konuğum kendisi.
  • İçerideki magazin basını mevzusu bir grup insanı huzursuz etti tabii. Göz göre göre flash’ını aça aça telefonla fotoğraf çekmek cidden fena. Magazincilerin mesleği zor cidden.
  • Gecenin sonuna doğru bir grup mekandan ayrıldık. Ama biraz daha devam etti bildiğim kadarıyla ve gelen izleyiciler pek mutluydu.

Özetle güzel ve özel bir gece oldu. Devamı gelmeli diye düşünüyorum ki Tolga da öyle bir şeyler çıtlatıyor. Her seferinde böyle olur mu bilinmez, hani hep ilk aldığın keyfi bekliyorsun tekrarlarda da… Bir yerde yemek yemekten çok keyif alıp sonradaki gidişte aynı keyfi alamamak gibi 🙂
Ama nedense eminim ki devamı da yine çok güzel, gittikçe daha da büyük ve tabii ki yine keyifli olacak. Eee Tolgalin yapar da olmaz mı 🙂 Gerçi siz bir de Tolga’nın doğum günlerini görmelisiniz. 2005’ten beri fenomen bu konuda kendisi.
Neyse hadi sustum. Buz gibi Guiness’ler beni bekler 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s