TEK BAYRAK, BOL EĞLENCE: VODAFONE İSTANBUL CALLING

Uzun zamandır bu 120 gün sürecek olan, sadece müzik değil sanatın birçok dalını içinde barındıracak olan bu etkinliğe ya da etkinlikler öbeğine dair dedikoduları duyup duruyordum. Ama elbet “şu geliyor(muş), bu geliyor(muş)” yapmıyordum. İlk etkinlik zaten 30 Mayıs Rihanna konseri olacak ama bu sadece bir başlangıç. 22 Mart günü sabahın erken saatlerinde, (7’de uyanıp 2 km koşmayı ihmal etmeyerek) yani erken dediğim 10:00’da detayları öğrenmek üzere bir grup insan İnönü Stadyumu’ndaydık. Kahvemizi içtik iyice ayıldık ve festival detaylarını bir güzel dinledik.
Rihanna sonrasında 7 Haziran’da Tiesto, 29 Haziranda Dance Day adı altında The Prodigy, Basement Jaxx ve Jaguar Skills İnönü Stadyumu’nda olacaklar. Özellikle The Prodigy kaçmaz, benden söylemesi. Yok böyle bir sahne şovu… Tabii sadece bu kadar değil. 7 Temmuz Urban & Hip-Hop Day Snoop Dogg Cee-lo Green ve Nas yine İnönü Stadyum’unda olacak. İlgimi çeken bir müzik olmasa da Snoop Dogg‘u izlemek isterim sanırım. O da bir efsane ne de olsa. 26 Temmuz’da Iron Maiden, Anthrax ve Voodoo Six bir arada. Sert bir gün olacak. Daha önce Anthrax ve Iron Maiden izledim, tabii ki izlenesi konserler… Bu bahsettiğim etkinlikle İnönü Stadyumu’nda gerçekleşecek olan ve henüz açıklanan etkinlikler ama bir de işin Park Orman ayağı var.
23 Haziran The National, 30 Haziran 30 Seconds to Mars ki Jared Leto sever biri olarak oralarda bir yerde kesin olacağım. 2 Temmuz Sigur Ros ki kaçmaması gerekir. 21 Temmuz Kesha ve henüz günü belli olmasa da Ağustos ayında Placebo da diğer isimler. Placebo konserinde de çok pis çıldırırım söyleyeyim. En son Kuruçeşma Arena’da iPod’umda dinlediğimden bile daha düşük bir seste dinlemiştim ki önceki konserlerini aratmış, tadı damağımızda kalmıştı.
Atölyeler, paneller, Babylon’da gerçekleşecek olan konserler filan da işin diğer boyutu. Ayrıca Mabbas der ki:

//platform.twitter.com/widgets.js

Sanırım bu yaz müziğe doyacağız. Efes Pilsen One Love’da Blur izleyecek olmamamız Foals‘un da dahil olma ihtimali (pek bayılmam ama sevenlere hizmet) ve “Lana Del Rey de geliyor” haberleri de yazı iyice mutlu kılıyor. Lana Del Rey‘de en öndeyim, hiç acımam 🙂

Detaylar için: <!– /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 0 0 0 1 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:Calibri; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:”Times New Roman”; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:TR;} a:link, span.MsoHyperlink {mso-style-priority:99; color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; color:purple; mso-themecolor:followedhyperlink; text-decoration:underline; text-underline:single;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:11.0pt; mso-ansi-font-size:11.0pt; mso-bidi-font-size:11.0pt; font-family:Calibri; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:”Times New Roman”; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:TR;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page WordSection1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.WordSection1 {page:WordSection1;} –> www.istanbulcalling.com takipte kalın derim…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s