22.03.2013 – ATHENA KONSERİ

Uzun zamandır Athena izlemedim ve eğer blog’a yazmayı atlamamışsam en son RHCP öncesinde izlemişim gibi gözüküyor. Ya da geçen sene Şubat? Yok artık daha neler, arada kesin izlemişimdir… Neyse geçen hafta Ana Sahne’de konuğum Melis’ti. Biliyorsunuz klavyecisi Emre aynı zamanda Athena’nın da klavyecisi. “Konsere geliyor musun?” diye sorduğunda “ne konseri?” diye soracak kadar bihaberdim konserden. Ama hemen planlarım arasına aldım tabii. Ya Cuma günü akustik konseri ya da Cumartesi günü normal konseri seçecektim. Gerçi ikisi birden de olurdu ama ben de insanım, ben de yoruluyorum 🙂 Ben seçimimi akustik konserden yana kullandım ne de olsa çok sık yaptıkları bir şey değil. Müjde’yi de anında programa dahil ettim ve ta-taaam!

Arsız Gönül İflah Olmuyoooor!
Konser öncesi Müjde ile Aperativo’da yemekli ve şaraplı bir akşam geçirdik. Bol sohbet, muhabbet, sorgu, sual ve tabii ki en güzeli gülücükler kahkahalar. Babylon Lounge (hayatımın en kötü şarabını içtim sanırım) ve Kafe Pi (Lynchburg Lemonade dedikleri ama Lyncburg Lemonade ile alakası olmayan lezzetli bir kokteylleri var) ile devam eden “birer bir şey içelim” seansımız saat 23:00 gibi Babylon’a gitmemiz ve şansa en öndeki yerimizi almamız ile son buldu. Konser 23:30 civarı başladı, o yarım saatlik sürede mekan beni fena bastı elbet, önüm açık ama arkamda bir insan yığını. Nefes alamıyorum zannettiğim dakikaları müzik aşkı ile bastırarak geçirdim. Ve konser başladı… Güzel değil, tek kelime ile mükemmeldi!

Notcuklar

Hakan sahnede…
  • O kadar makul, o kadar güzel bir kalabalık vardı ki gönlümüzce izledik Athena’yı. ‘Akustik’ kelimesine aldanmayın, elbette ki zıp zıp zıpladık.
  • Genelde birçok konserde yer vermedikleri eski parçalara da yer verdiler. Tamam, belki ‘One Last Breath’ albümüne geri dönmediler ama ilk albümlere doğru uzandılar.
  • Gökhan’ın espri ile başlayan ya da öyle düşünmemizi sağladığı “sözleri unuttum” geyiği sanki sonradan ciddi ciddi unutmaya doğru gitti? 🙂 Olsun ama izleyici sağlamdı, bütün şarkıları ezbere söylüyorlardı.
  • Bilirsiniz, ‘Ben Böyleyim’ çok sevdiğim bir şarkıdır. Bir ufak girip şarkıya hop başka şarkıya geçiş yaptılar. Tam çalmayacaklar diye düşünürken ilerleyen dakikalarda yer verdiler neyse ki. Bir diğer sevindiğim şarkı ‘Yalan’ oldu. Ne güzel, ne muazzam şarkıdır o! ‘Arsız Gönül’, ‘Öpücücük’, ‘Kayıp’, ‘Pis’, ‘An’, ‘Serseri Mayın’ sevindiren diğer şarkılar oldu ve daha nicesi tabii…
  • Bi ara Ferdi Özbeğen’den ‘Dilek Taşı’ ve üstüne de ‘Diyemedim’ çaldılar ki Müjde’yle anında rakı kafasına girdik “ah be, şimdi rakı olacaktı” dedik. Hatta haftaiçi için programımızı yaptık bile. Öyle bir gaza geliş, öyle bir keyif 🙂
  • Artık davulda Alican yok. Yeni davulcuyu beğendim. Sanırım bu şekilde ilk konserleri. Ama ne yalan söyleyeyim Alican’ın enerjisi bir başkaydı.
  • Konser sona erdi ama bis yaptılar ve ‘Tersine’ ile giriş yaptılar. Ama şarkının sonlarına doğru ufaktan kaçtık. O kadar güzel bir konserdi ki dün gerçekleşen konsere gitmemek için kendimi zor tuttum. Aslında yorgun bünye tutmuş oldu beni ama olsun.

GOLD’N ROCK – BURCU KUTLUK & SELMA ERGEÇ @ Roxy
Konser sonrası Güray’la buluşup Roxy’nin yolunu tuttuk. Gold’n Rock serisi her ay olduğu gibi bu ay da pek güzeldi. Bu sefer Burcu & Selma DJ Set’in başındaydı. İçerisi rahatsız etmeyecek bir kalabalıktaydı hatta çok da rahattı. Çok sevdiğim parçalar birbiri ardında çaldı. Valla hangisi hangisini çaldı bilmiyorum ama “bir daha çalsalar yine giderim” diyeceğim güzelllikte çaldılar. Aylin, Mehmet, Doğan, Şafak, Deniz, Gürkan, Gürcan, Siyabend filan herkes oradaydı. Ardından kısa bir Yan’a bakış, bana merhaba niteliğinde Muse – ‘Resistance’ üstü ‘Super Massive Black Hole’ çalmaları, biraz duruş, Emine Ana Tantuni’ye bir bakış (Müjde’yi tantuni performansı için ayrıca tebrik edeceğim) ve üstüne olaysız dağılış şeklinde keyifli mi keyifli bir Cuma akşamıydı.

O zaman ben Candy Crush oynayayım biraz. (evet, delirdi)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s