MÜZİKLİ ve YEMEKLİ ÇARŞAMBA

Herkes çalışıp herkesin programı olunca bir araya gelmek bir yana oturup insan gibi sohbet etmek hayal oluyor. Tüm sohbetler hızlandırılmış, tüm gözler saatlerde oluyor. Birinin mühim toplantısı, diğerinin iş görüşmesi, öbürünün seti, birinin çekimi, birinin doktor randevusu, öbürünün aile yemeği ve daha sayabileceğim birçok sebep olunca işte sonuç bu.
Neyse Çarşamba nasıl olduysa hepimiz çok rahattık. Önce Zeynep’i iş görüşmesine uğurladım. Ardından Dilara Antalya’dan geldi onunla buluştuk. Sonra Zeynep döndü şaraplı mini kutlama yaptık ve esas, akşam Müjde ve Zeynep ikilsi ile Savoy’daki yerimizi aldık.
MEZELER BAHANE SOHBET ŞAHANE
Tahmin edeceğiniz üzere belli bir noktadan sonra dünyayı kurtaran, dünya barışı içerikli (!) konuşmalara geçtik ama harika bir yemek yedik ve çok da keyif aldık. Bu arada ben rakı içerken 3. kadeh sonrası yanında çay içenlerdenim. Midesiz demeyin valla güzel oluyor. Hatta geçenlerde Sinem’le konuşurken onun hep böyle yaptığını duyup bu konudaki yalnızlık hissimden kurtulmuştum 🙂
Savoy sevgimi bilen bilir. Neredeyse haftada 2 bilemedin 1 gün mutlaka oradayım. İlk gittiğim günden beri bozulmayan lezzet ve güler yüzlü çalışanlar. Muhtemelen defalarca tavsiye etmişimdir ama balık kokoreç, balıklı börek ara sıcaklardan tavsiyem. Mezelerde ise uskumru kesinlikle bir numara. Millet “otopark manzaralı rakı&balık mı olur” diyor ama ben hiç öyle düşünmüyorum. Amaç deniz görmekse öyle yerler de var elbet o ayrı. Neyse 🙂 Aslında amacımız yemek yiyip olaysız dağılmaktı ama saat epey geç olunca Özge Fışkın’a da bakalım dedik.
SEYYAL TANER SÜRPRİZİ
Hayal Kahvesi’nde epey kalabalık bir ekip haline geldik. Zeynep bizi terketti ama; Müjde, Cansu, Caner, Dilara, İrem, Aslı, Güray şeklinde kalablık bir grup Özge Fışkın’ı izledik. Konserin başından sonuna kadar tam bir liseli, tam bir teenager gibi en öndeydik Müjde ile. Özge sevdiğimiz her şeyi çaldı, kırmadı 🙂 Bir ara Seyyal Taner sahneye çıktı harika bir andı, ben böyle alkış duymadım Hayal Kahvesi’nde desem yeridir. Zira kendisi 20’li yaşlarındaki birçok soliste taş çıkaracak cinsten bir performans sergileri. Özge’ye ise söyleyecek bir şey yok, harika sesi olan bir insan zaten. Her hafta sahne almasına rağmen istisnasız mekanı dolduran bir isim. Ben her hafta gitmesem de ayda 1 – 2 kere uğruyorum ve hep dediğim şekilde.
İşte böyle bir çarşamba akşamıydı. Geldik haftasonuna çok güzel ve keyifli bir planım var Pazar gününe. Detayları yazacağım sonrasında.
Si yu 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s