13.04.2013 – AYLİN ASLIM ALBÜM LANSMANI

Aylin sahnede…

Aylin uzunca bir vakittir stüdyoda. Geçtiğimiz yaz bahsederdi “az kaldı” diye ki o zaman daha söz ve ufaktan besteler dışında konuya girişmemişlerdi. Genelde o ‘az’lar hep ‘çok’tur ama Aylin tam da söylediği gibi 1 yıl geçmeden dinleyici ile buluşturdu “Zümrüdüanka”yı. Bizler de Salon İKSV’deki yerimizi aldık elbet.

Notcuklar…

  • Konser öncesi kulise ufak bir ziyarette bulundum. Aylin’i uzun süredir böyle görmemiştim diyebilirim. Tatlı bir heyecan yayıyordu etrafa.
  • Bildiğiniz ya da bilmediğiniz üzere ekipte de değişim söz konusu. Özellikle Levent’in (Candaş) katılımı harika oldu bence.
  • Sahnede uzun zamandır görmediğim kadar hareketli bir ekip vardı.
  • Yeni albümün parçalarının yanı sıra eski şarkılara da yer verdiler. ‘İçtim İçtim’, ‘4 Gün 4 Gece’, ‘Ah’, ‘Aşk Geri Gelir’ ve daha nicelerini dinledik.
  • Albümün çıkış şarkısı ‘İki Zavallı Kuş’ta ben ve birçok kişi Teoman sürprizi bekledik ama öyle bir şey olmadı. Tam bir düet parçası olmasına rağmen Aylin tek başına harika söyledi. Ne yalan söyleyeyim şarkıyı ilk dinlediğimde öyle çat diye vurulmamıştım. Ama zamanla o kadar çok sevdim ki anlatamam. Sonlara doğru bir kere daha çaldı hatta.
  • Albümde ‘Af’ isimli şarkıda da Cem Adrian eşlik ediyor. Kendisi şehir dışında olduğundan bir video mesaj göndermiş ancak görüntü vardı ses yoktu o yüzden dinleyemedik Cem Adrian’ı. Olsun ama çok güzel hareket. (mini update: Şimdi Aylin’den gelen tweet üzerine düzeltiyorum, şarkı sonrası sesli bir biçimde tekrar yayınlanmış mesaj, bendeniz dışarıya çıkmışken. İki dakika çıkmaya gelmiyor!) 🙂
  • ‘Zümrüdüanka’ ve ‘Küçük Bey’ diğer favori şarkılarım.
  • Birçok kişi konserdeydi. Konserin başında kendisinin de söylediği gibi arkadaşlarıyla dolu bir geceydi. En kısa zamanda tekrar konser olur umarım.
  • Bana mı öyle geldi bilmem ama zaten çok beğendiğim biri olmasına karşın ekstra bir güzellik gelmişti Aylin’e. Kıyafeti, saçı, makyajı; cidden sahneye çok yakışıyor. Ayrıca ses de gerçekten çok iyiydi.
  • Bu arada bir son dakika aksiliği çıkmazsa 23 Nisan’da Ana Sahne’de konuğum kendisi. Konsere gelemeyenler orada canlı canlı izler artık 🙂
Emek yerinde güzel…

Konser sonrası çok kısa da olsa Bronx’taki Can Bonomo konserine baktık. Sanırım iki şarkı kadar. Ardından Yan’da Aylin’in after-party’si vardı biraz da oraya baktık ve olaysız dağıldık…

Çok garip bir hafta sonuydu aslında… Çok yakınım olmasa da her daim hikayelerini dinlemekten keyif aldığım her seferinde “Hadi bir kez daha anlatsana” dediğim, Kemancı bahçede keyifli mangal partileriyle bizi ağırlayan ve her zaman güzel bir enerji saçan Zeki Abi aramızdan ayrıldı. Gündüz cenazedeydik akşamında ise lansmandaydık…
Bir arkadaşımın evlilik haberini alırken bir diğer arkadaşımın ise boşanma haberini aldım.
Bir yandan Emek için yüzlerce kişi İstiklal’de toplanırken bir yandan toplanamadıklarımıza üzüldüm.
Bir yandan arkadaşlarımlayken bir yandan da çok uzaklarındaydım aslında. Belki belli ederek belki de etmeyerek.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s