MÜZİKLİ HAFTASONU (Erdem Yener, Gürcan Ersoy & Redd)

Erdoyeno sahnede…

Her hafta olduğu gibi (aman farklı olmasın zaten) yine harika konserlerin olduğu bir haftasonu oldu. Cuma günü Roxy’de Erdem Yener konseri ve dün Garaj İstanbul’daki Shutter Speed Tour’un son konseri ile haftayı kapadık. Bitti. (bu kadarmış dimi)

19.04.2014 – ERDEM YENER KONSERİ
Erdem’i epeydir sahnede izlemiyorum. Hatta en son Hayal Kahvesi’nde filan izledim sanırım ki bu da çok zaman geçtiğini gösteriyor. En son ‘Rüyalar Kızı’ lansmanına da gidememiştim. O sebeple bu konseri en önden tam bir minik hayran gibi izledim. Erdem’in konserleri aradaki diyaloglarla zaten ufak çaplı stand-up gösterisi gibi geçiyor. Gecenin sürprizi ‘Ah’ şarkısında Erdem’e eşlik eden Aylin oldu. Hangisi söylediğinde ‘Ah’ı daha çok seviyorum hep fikrim değişiyor açıkcası ama ikisi söyleyince de bir başka güzel oluyormuş.
Favori şarkım olan ‘Geç’i dinlediğim için geceyi huysuzlanmadan kapadım. ‘Sex On Fire’, ‘Uprising’ filan çalarak da ayrıca mutlu etti. Hazır vine’ın embed olayı ile tanışmışken video da koyayım.
https://vine.co/v/bUgID92zZZE/embed/simple//platform.vine.co/static/scripts/embed.js

Redd

20.04.2014 – SHUTTER SPEED TOUR FINAL
Redd, Gürcan Ersoy ve Mehmet mini bir turneye çıkmışlardı. Mehmet’in fotoğrafladığı bu turnenin finali dün Garaj İstanbul’da yapıldı. Önce kokteyl ile başladı mevzu sonrasında Gürcan ve Redd’in konserleriyle devam etti. Madde madde yazacağım, sıkıldım düz yazmaktan.

bendeniz, Müj ve Zeynep by Kerim Arslan
 • Oldukça güzel fotoğraflar vardı valla. Mehmet’in sahnede fotoğrafları ne zaman / nasıl çektiğini hatırlamama itirafında gülmekten öldüm. Mehmet’te kesin stand-up yapma potansiyeli var. Zira sahnede konuştuğu süre içerisinde hepimiz gülmekten mahvolduk.
 • Gecede Müjde de mini bir sunum yaptı.
 • Sahneye ilk olarak Gürcan çıktı. Onu da epeydir izlememiştim. I love Gürcan ya, bin yıldır tanıyıp neredeyse albüm yapım sürecinde hep bir şekilde onu dinleyen bir insan olarak söyleyebilirim ki sahnedeki mutluluğundan mutlu oluyorum.
 • Cover mühim mevzu. ‘Wonderwall’ ile kalbimi çaldı Gürcan elbet.
 • R.E.M’den ‘Losing My Religion’ çaldı ve sahnede Erdem eşlik etti. İki günde fazla doz Erdem almış olduk yani 🙂 Şaka maka güzel sürprizdi. Bence hep böyle aksiyonlar olmalı konserlerde. Hop biri fırlamalı sahneye filan.
 • Gecede DJ’liği Nadir yaptı. I love Nadir, too. Gidip maydonoz olmadım değil hani. Sağ olsun istediğim parçaları çaldı, mutlu etti 🙂 Yalnız Nadir cidden çok güzel çalıyor yahu.
 • Gürcan’dan sonra Redd sahneye çıktı. En son program için çekime gittiğimizde izlemiştim onları da. Acayip iyilerdi yine.
 • Erdem konserinde Muse’dan ‘Uprising’ çalarken Doğan’a “Sanki sen acayip Muse söylermişsin gibi geliyor” demiştim. Dün yine aynı şeyi düşündüm sahnedeyken. Redd Muse cover’lasın kapmanyası başlatıyorum 🙂
 • Farkettim ki bildiğimi sandığımdan daha çok şarkılarını biliyormuşum ben. ‘Dünya’ sanırım bir numaram.
 • Finalde Shutter Speed Tour ekibi komple sahneye çıktı ve ‘Falan Filan’ söylediler. Sahnede adeta bir şenlik havası! Bunun da videosu var ama üşendim. Vine’ıma bakın olur mu?
 • Bu konseri de bayaa en önden izledim. İnsanların üstüme çıkmadığı insani ortam sağlandığında (panik atak insan) en ön tercihimdir zaten tabii ses korkunç değilse. Bir ara arkadan baktım çünkü ses daha iyiydi arkada ama hiçbir şey göremedim (lenslerini düşüren kızın dramı) tıpış tıpış geri döndüm öne.
 • Bu arada Mehmet NTV’de bir program sunmaya hazırlanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 5 Mayıs ilk yayın. Hatta dün çekim yapıyordu kokteyl esnasında. Şaka mı yaptı bilmem ama “Mehmet Turgut’la Falan Filan” dedi program adı için. Şakaysa da ben sevdim ya.
 • Redd’den de yeni klip geliyormuş. Ama Eylül’e. Hangi parça olduğunu söylemem, belki söylememem gerekiyordur emin olamadım. Ya da fikirleri değişir ne bileyim 🙂
 • Ne zıpladık dün ya, eğlenmeye programlı çıkacaksın evden. Müjde, Zeynep, Zeynep & Burak, Cansu & İnci tüm ekip oradaydık. Sonrasında da beraberdik tabii ki Güray’ın da katılımıyla. Galiba hep beraberiz. “Biz böyle güzeliz falan filan” diye şarkı söyledi bir ara içimizden biri. Sahi kimdi o?
 • Galiba dün gördüğüme en çok sevindiğim kişi Şenol oldu.
 • I hate Gordon. 
 • Sabaha karşı 5’te Ruffles yemeyin.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s