26.04.2013 – KORAY CANDEMİR KONSERİ

Eğer yanlış hatırlamıyorsam en son Ocak ayında filan izledim Koray‘ın konserini. Zaten sonra albüm kaydına girdi ki bu da konser vermiyor oluşuna üzülmeme sebebimdi. Şimdi 14 Mayıs’ta yeni albümü “Yarım Kalan”ın lansmanını yapmaya hazırlanıyor kendisi. İlk dinlediğimiz şarkı ‘Kalan Giden Benim’ oldu. Pek de güzel…
Konser öncesi bir Savoy olayı gerçekleştirdik elbet. Deniz, Burak ve Zeynep şeklinde. Milli içkimiz rakıda yüzüp, mezelerle midemizi doldurduktan sonra Hayal Kahvesi’nin yolunu tutttuk (Yolunu tuttuk diyince sanki mesafe gitmişiz gibi oluyor. Tahmini 152 adım).

@ Savoy

Notcuklar…

‘Keklik İdim Vurdular’ anı
 • Gittiğimizde saat 23:00’e geliyordu. Üstüne basa basa 22:30’da başlayacağını söylemiş olmalarına rağmen beceremedim vaktinde gitmeyi. İçeri girdiğimizde ‘Şairin Elinde’ çalıyordu.
 • Güzel bir kalabalık vardı. Eski Hayal’i özlesem de burada en solda ve en önde durabilme lüksümü seviyorum. Yine oradan dışarı çıkıp camdan da konseri izlemeye devam edebiliyorum. Zaten önde dışarda durmak ölümcül. Ama herkes orayı seviyor o ayrı.
 • ‘Renklerin İçinde’ şarkısına başka bir sevgim var, öyle böyle değil.
 • Kalan Giden Benim’i de ilk kez canlı canlı dinlemiş/izlemiş olduk.
 • Koray‘ın bu ekibini seviyorum sanırım. Özellikle toplu halde Cemre‘nin hastasıyız. Sahneden yayılan güzel enerjinin gücüne olan inancım artıyor. Cidden mühim bir şey. Bazen güzel müzik ve mutsuz görünümlü sahne insanları birleşince kaçılası konserler doğuyor çünkü. Ya da ben huysuz bir insanım bilemedim 🙂
 • Konserin süprizi Harun‘un sahneye çıkışı oldu. Koray‘ın hemen hemen her konserde cover’ladığı Aşık Veysel’in ‘Keklik İdim Vurdular’ını birlikte söylediler. Zira albümde de var aynı şarkı. Bu arada bu cover’a eskiden pek bayılmıyordum. Ama zamanla cidden sevmeye başladım.
 • Ardından Harun tek başına ‘Oyunbozan’ söyledi ki bu da harika oldu. Şarkı boyunca sahnede yalnızdı ama sonunda tüm ekip sahneye fırladı filan. O an izleyenlerin suratındaki gülümsemeye bakmaktan ara ara sahneyi kaçırmış olmam olası 🙂
 • Maskott şarkıları beni ayrıca mutlu etti. Gerçi hep ediyor. Çünkü geçen sene Zeynep’le arabayla kendimizi yollara vurduğumuz ‘uzaklaşalım’ tatilinin eşlikçi albümlerinden biriydi. Bana ehliyetimi özleten anlar olmadı desem yalan olur. Sayılı gün çabuk geçer demişlerdi ama…
 • Konser vakitli başladığı gibi vakitli de bitti. “Keşke daha geç bitseydi” dedirtti. Bazı isimlerde böyle oluyorum. 3 saat çalsalar aynı playlist’i tekrar etseler de sıkılmam mümkün değil.
 • 14 Mayıs‘ta (bkz. Salı) lansmana gidemeyecek olan ben hüzünlü bir biçimde izledim elbet konseri. Muhtemelen bunu (Koray dahil) herkese 100’lerce defa söyleyip dudak büzmüş olabilirim. Salı lansman olmamalı. Olmasın. -ama olmuştu adeta! :)-
 • Konser sonrası bir ekip önce Yan’a gittik. Tabii ki Muse dinledim ve maalesef ki Smirnoff-nord içtim. Yanımdakiler tanıdık ve keyfim yerinde olunca ‘dur’um yok. Sonra yürüyememek ve koşmak(!)la sonuçlansa da.
 • Yan sonrası Can, Koray, Güray, Cansu, Müjde ve ben kadrosu ile Emine Ana Tantuni’ye gidildi (et yemiyorum biliyorsunuz). Ben yan tarafta Can’la çay içerek ve “allaam ölüyorum” demekle yetindim. Fonda “Haberin Yok Ölüyorum” çalacak kadar ölüyordum. Ama şarkının sözlerinin durumumla alakası yok, tamamen içtiklerime ithafen.
 • Salı lansman olmamalı demiş miydim?

Neyse uzun lafın kısası cidden harika bir konserdi. Türkiye’de en sevdiğim seslerden birisi Koray. Keza Harun da öyle bir konserde ikisini de duymuş olduk böylece. Hatta Top 5 yapsam 1.’lik ve 2.’lik için ikisidir yarışan benim için. Siz siz olun bir şekilde 14 Mayıs’ı kaçırmayın. Klip salı günü geliyor. Albüm de 7 Mayıs’ta çıkıyor.

Bu müzikli ve alkollü gecenin ardından cumartesi alternatif eğlence gerçeleştirdik ve önce ikinci ev Kaktüs’te harika bir kahvaltı ettim sonrasında Deniz’le kendimizi çimenlere attık ardından kendimizi nargilecide (nargileden nefret ederim) tavla ve okeye verdik. Dürümler yiyip ayranlar içtik. Sadece gece 3’e kadar! Herkese tavsiye ederim, komikmiş.


One thought on “26.04.2013 – KORAY CANDEMİR KONSERİ

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s