BLOGGER FİKİR TAKIMI BULUŞMASINA MİSAFİR OLDUM

Çok çok sevdiğim arkadaşım Tolga’nın (Akyıldız – a.k.a Takstar) önderliğinde bir süredir devam eden Blogger Fikir Takımı buluşmaları olduğundan haberdarım.
Ben blogger kategorsine girer miyim bilmiyorum, aslında benim olayım sadece eğlence ama Tolga arayıp “Yarın akşam Safi Meyhane’de rakılı buluşuyoruz gelir misin?” dediğinde daha cümlesi bitmeden “gelirim” dedim. Bir; I love Tolga, iki ben rakıya asla hayır demem, ve üç cidden merak ediyordum nasıl bir ekip, neler konuşuluyor, neler oluyor…

Her buluşmada bir ya da birden fazla konukları da oluyormuş. Bu sefer ki konuk yine çok sevdiğim Harun’du (Tekin). Daha önceki buluşmaları daha sessiz ortamlarda gerçekleştiriyorlarmış böylece konuklarla blogger’lar arasında soru-cevap olayına daha çok imkan oluyormuş. Tabii bu sefer meyhane ortamında olunduğundan blogger’lar Harun’la birebir muhabbete girdiler. Ben de genel olarak bir yandan rakımı yudumladım bir yandan dinledim.

Kimisi yeni, kimisi eski blogger’lardan oluşan ekip çok keyifliydi. Bir de ilginç bir şekilde -ki bu çok iyi- heyecanlılardı. Malum blog mevzuu dünyada aldı başını yürüyor. Bizde de fena durumda sayılmaz. Tabii sorun bana düzenli takip ettiğim blog’lar var mı? Aslında pek yok… Birkaç arkadaşımın blog’u ve onların Twitter’da paylaşımı dışında pek baktığım söylenemez. Ama bu buluşma sayesinde yeni blog’lardan da haberdar olmuş oldum. Bir kısmını inceledim ve çok da beğendim.

Güldük, eğlendik… Gecenin artık en sonunda masada Tolga, Nil ve ben kaldık. Hem geceyi hem de hayatı konuştuk.
Yine gece sonunda Yeni Rakı’nın yeni serisi ile olan aşkımın ne kadar ulvi olduğunu bir kez daha düşündüm.
Safi Meyhane’yi çok severim,  defalarca gittim. “Mutlaka gidin” şeklinde tavsiyede bulunmadan edemeyeceğim. Lezzetli mezeler ve güleryüzlü servis, rahatsız etmeyen müzik.

Hayat müzikle güzel.

Yalnız farkında mısınız bu da uzun aradan sonra ilk blog yazım oldu. Hatta 2014’ün ilk yazısı. Yoksa yoksa yoksa yeniden mi yazmaya başlıyorum? Açıkcası bilemedim 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s