MEHMET TURGUT ALA PORTRELER RESİM SERGİSİ

Bugüne kadar sanırım hemen hemen bütün sergilerine gittim Mehmet’in. Sevdiğim bir arkadaşım olması bir yana yaptığı işleri de genel olarak beğenirim. Dün Sofa Hotel’de yine yeni bir sergisinin açılışı vardı ve tabii ki oradaydık.
Fotoğraflara bakınca, renkler artık “A-ha Mehmet’in renkleri” dediğim renkler, fotoğrafı çekilen isimlerin gözlerine bakınca yine “A-ha Mehmet’in objektifine bakan gözler” dediğim gözler.
Mehmet çok kısa çok güzek bir konuşma yaptı ve ardından video gösterimi başladı. Video gösteriminin yanı sıra video ile eş zamanlı İklim (Tamkan) de piyanonun başına geçti ve başladı emprovize çalmaya…
O ana kadar bir yandan rakımı yudumluyor, bir yandan milletle sohbet ediyordum “haha hihi” yani. Ama o andan sonra her şey başka bir hal aldı. En azından benim için…
Duvarlarda fotoğraflarıyla, yanımızda rakılarıyla yer alan Ara Güler, Aydın Boysan, Erdal Beşikçioğlu, Leman Sam, Mustafa Alabora, Rutkay Aziz, Şebnem Sönmez, Yetkin Dikinciler ve Zeynep Oral başladılar zamanı, ustayı, hayatı kısa kısa anlatmaya… Sanırım uzun süredir ilk defa garip bir hisle gözlerim doldu. Şu sıralar ‘akan zaman’ı çok düşündüğümden mi, müziğin ritminden mi, yoksa gözlerinde muzip bir tebessümle yaşanmışlığın güzelliğine dem vuran bu güzel isimlerden mi bilmem ama doldu işte gözlerim.
Sergi sonrası Sefahathane’de afterparty olayına girişmedik değil. Kah DJ, kah barmen olan Mehmet’in de gözlerinden mutluluğu okunuyordu. Bana “İyi konuştum ama di mi?” diye sorduğunda “Bence en iyi konuşamalarından biriydi” demekten de kendimi alamadım 🙂 Cidden o da çok güzel konuştu.
Vaktiniz olursa sergiyi mutlaka gezin derim ama özellikle videoları kaçırmayın derim… Ben sizinle iki tanesini paylaşıyorum ancak hepsini BURADAN izleyebilirsiniz.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s