VE 26…

Siz hiç pasta öptünüz mü?

26 yaş ile ilgili “Artık 30’larıma 20’lerimden daha yakınım” sözüm büyük tepki çekti ancak matematiksel olarak cidden öyle. Memnun muyum?  Büyümek, büyümek zorunda olmak, büyük gibi (!) davranmak filan hiç bana göre değil. Yani cevabım hayır.
Sanırım unutamayacağım bir yaş olacak 25. Yani aslında unutamaycağım bir sene demek istiyorum. O kadar çok şey yaşadım, o kadar olaylar geçti ki, o kadar ağladım, o kadar güldüm, delicesine mutlu olup delicesine üzüldüm ki anlatamam. Büyümekle çılgın olmak arasındaki ince çizgi arasında hop o tarafa hop bu tarafa atlayarak geçirdim bütün bir 25. yılı.

Sanat eseri by Merve

Bir sürü insan giriyor hayatımıza yıllar içerisinde… Kimi kalıyor, kimi gidiyor. Her biri birer anı bırakıyor, her biri birer güzellik bırakıyor, her biri varken de yokken de insanda tebessüme sebebiyet veriyor. Beynimdeki ‘sil” tuşu olumsuz, negatif her konu için full performans çalışıyor. Yani bir müddet sonra dünyanın en öküz, en hayvan insanına kocaman sarılıp “Naber?” diyebilme potansiyeline sahip bir insanım. Bazen “iyi ki” diyorum bu huyuma bazen ise “vay salak”.
Büyüyorum ya hani; küçülüyorum da sanki bir yandan. İnceliyorum genelde durumları, bazen de sıkılıp kendimi denek olarak kullanıyorum durumlar kaşısında. Hiçbir şeyi tecrübe etmeden anlayamıyorum ben. Anlamak istemiyorum belki de. Yazacak o kadar çok şey var ki aslında…

Doğum günü kutlamama ‘çekirdek aile”m diyebileceğim bir ekiple yemek yiyerek 15 Şubat’ta start verdim aslında. Birkaç kişilik fire olsa da tam ekip oradaydık aslında. Mutluluktan ölmek diye bir şey var mı acaba diye sorduğum bir gün oldu o gün. Ama esas doğum günüm olan günü ise Sefahathane’de ‘geniş aile’m diyeceğim bir dolu güzel insanla hoplayıp zıplayıp şımararak kutladım. Zaten kabul etmeliyim ki şımarık bir yapım var.

Notcuklar…

  • Zeynep & Burak, Zeynep & Lemi, Deniz & Kerem, Cansu & Caner, Nil ve Emre şeklindeydi doğumgünü yemeğim. Que Tal’deydik. En sevdiğim mekanlarda Top 5’e girer.
  • Hayatımın en güzel doğum günü pastası ile karşılaştım. Yani bundan sonra hangi pasta bunu geçer, nasıl olur bilemiyorum. Resmen ağladım pastayı görünce! Ailemizin pastacısı Merve, her doğum gününde pastaları bizimle!
  • Yemek sonrası sonlarına yetişmiş olsak da bir Redd konseri, üstüne Nil, Lemi & Zeynep’le Sefahathane şeklinde devam eden gecemiz, uzaya fırlatılan roket misali parçalara ayrılmamız sonucunda Nil & benim Tektekçi, Yan gibi mekanlara da giderek sabahı 7:00 yapmamızla son buldu.
  • Esas doğum günümü ise Sefahathane’de mini mini kutladım. DJ’imizin Doğan olması ise ayrı güzeldi valla.
  • Cenk & Cem’e ayrıca bir teşekkür etmem lazım sanırım. Neredeyse her doğum günümde bir şekilde yanımdalar, yardımcılar ve çok tatlılar. Kırmacı Bros!
  • Doğum günü hediyesi olsa da olur olmasa da olur insanıyım ama doğum günümde bana pikap alınacağı hiç aklıma gelmezdi.
  • Benim için en büyük hediye hep yanımda olunması olmuştur çok şanslıyım ki sevdiğim, sevdiğine inandığım herkes yanımdaydı. Bir Mededi’m yoktu ama o da Paris’te olduğu için bana hediye gibi. Ben gidemiyorum o gitsincilik.
Anne öpücüğü 🙂
 • Unuttuklarım olmaz umarım ama dün gelen mini aile Burak, Zeynep, Nil, Elüfü, Deniz, Cansu, Müjde ve Sinem‘e; canım Toti‘me, Güray, Zokyay, Siyabend, Emre, Yiğit, Ferhan, komşu Emre, İrem & Burak, Elif, Özgür, Handan, Bilge ve Selma‘ya; Cengiz’ler Mehmet, Nadir ve Doğan‘a; pembe gözlüklerle hayata bakmam için pembe camlı gözlükle gelen Füsun ve Adnan‘a, kuzenler Doruk ve Ahmet‘e, Kırmacı Bros Cem ve Cenk‘e, Ersoy kardeşler Gürkan ve Gürcan‘a; Dilek, Merve, pasta sihirbazı Merve, Cengizhan, Güneş, Yeliz, Sergül, Burak ve Berk‘e de acayip teşekkür etmek isterim. Ve tabii arayan ve mesaj atanlara da 🙂 Unuttuğum vazsa kızabilir, beni uyarabilir, ama sevmeye de devam edebilir haha!

Tabii ki yine bir EN’ler listesi yapacağım. Yapmazsam olmaz. 
En iyi ki var(lar): Zeynep & Burak, Zeynep, Deniz, Sinem,Elif, Cansu, Müjde, Nil.
En ilk kutlayan 5’li: Çağlan (geçen sene de birinciydi!), Murat, Elif, Zeynep (Mededi) ve Müjde.
En acayip kutlama: Zeynep ve Burak’ın kalan pasta ile 18 Şubat’a girdiğimiz gece yarısı 1:30’da beni Facetime’dan arayip mum yakıp üflemeleri!
En beni güldüren(ler): Zeynep (Mededi), Cengiz’ler Mehmet, Nadir & Doğan, babişko Burak, Kerem & Deniz, Sinem.
En teşekkürler: Başta Zeynep & Burak, Zeynep (Mededi), Cenk, Doğan olmak üzere herkes.
En “Hey Mr. DJ”: Doğan
En fotoşipşak: Nil (o olmasa hiç fotoğrafımız olmayacak)
En “Haydi gel içelim”: Smirnoff North
En iyi ki doğurmuş: Tabii ki annecik!
En doğum günü kızı: Tabii ki ben!


2 thoughts on “VE 26…

 1. Pasta tasarımını düşünüp tasarlayan arkadaşı tebrik ederim. Çevre duvar “The Wall” üst formu “Dark side of the moon” uyumu mükemmel. Bir Pink Floyd hayranı için en güzel sürpriz bu olsa gerek. 30 uma bikaç ay kalmış biri olarak diyeceğim tek şey 30 a doğru düşünceler grileşmeye başlıyor keskin köşeler törpüleniyor. Ayrıca sanata daha çok ilgi gösteriyor, değer veriyor ve anlam yüklüyorum. Doğum gününüz kutlu olsun.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s