CİHANGİR’DE YENİ MEKANLAR: D’ORET, MANUEL DELI & COFFEE ve MYKA

Whatsapp grubumuza Burcu’dan gelen D’oret anı

Cihangir Caddesi üzerinde üç ev gibi mekan sizlere; D’oret, Manuel Deli & Coffee ve Myka Charcuterie. Aslında D’oret artık pek de yeni sayılmaz ama önceden yazmadığım için onu da yazmak istedim.
Gerçi çok fotoğrafsız yakalandım kendime ama yapacak bir şey yok. (Evet, kendime çünkü şu an yazasım geleceğini bilmiyordum.)

KAHVALTIMIZIN VAZGEÇİLMEZİ: D’ORET
Savoy’u ayıracak olur ve Komşu Fırın’ı da adam yerine koymayacak olursak; D’oret Cihangir’deki tek adam akıllı pastane. İlk zamanlar sadece önünden geçmem ve ufak ufak bakışıp flörtleşmemizle başlayan D’oret tanışıklığım; önce benim, sonra da tüm ekibin (özelikle haftasonu kahvaltıları) orada kahvaltı etmesiyle büyük bir aşka dönüştü.
Mekan çok küçük. Dışarıya toplamda 3 küçük masa koyabiliyorlar ama biz bir şekilde hep yer buluyoruz. Böreklerinin lezzetini anlatmaya kelime bulamıyorum (son 2 ayda aldığım 5 kiloda etkileri olabilir), cupcake’ler, kurabiyeler birbirinden lezzetli. Güleryüzlü servis de bonusu, Cihangir’de nadir bulunan bir özellik artık. Mekanda sizinle ilgilenen kişi muhtemelen Seher olacaktır, dünya tatlısı.
Genelde biz bildiğiniz Türk işi kahvaltıya girişiyoruz. Börekler, poğaçalar, kahvaltılıklar, gözlemeler, şişte hellimler, portakal suları vs vs… Mükellef kahvaltımızı ediyoruz anlayacağınız. Yalnız iki güzel özelliğini daha söylemek isterim. Öncelikle ne yeseniz lezzetli. Diğeri ise fiyatlar inanılmaz uygun. Yani herhangi bir mekanda kişi başı 45 TL’ye kahvaltıyı sonlandırırken, D’oret’de bu 2 kişi fiyatı oluyor. Hatta bazen 3 kişi. We love D’oret!
Bir Cumartesi ya da bir Pazar öğlen civarı oralarda olursanız rastlaşmamız olası.
Adres: Pürtelaş Hasan Efendi Mh., Cihangir Cd No:1, 34433 İstanbul

 

Manuel’in renkler ve dekor da mühiş

KAHVEKOLİKLERE: MANUEL DELI & COFFEE
Bundan 3 sene öncesine kadar aşırı manasız panik atağımdan ötürü kahve içmem yasaktı. Yasak olmasa da etkisini hemen çarpıntı ile gösteriyordu. Ama sonradan geçti bu olay. Ve çok sevdiğim kahve ile müthiş buluşmam gerçekleşti. Cihangir’de yıllar önce Momo açılmıştı ki çok da severdim ama sonra sonra pek gitmez oldum. Derken geçtiğimiz günlerde yine Cihangir’e Manuel Deli & Coffee açılınca cadde üzerinde dans etmekten kendimi alamadım. Çeşit çeşit, leziz kahveleri ve hoşsohbet bir sahibi var. Mutlaka uğrayın ve özellikle önerecekleri kahvelerden deneyin.

Demlenen kahve @ Manuel

Mekan çok yeni olduğu için kahve dışındaki yeme & içme kısmı henüz tam oturmuş değil ama sandviç yapacakları malum. Belki yoğun ısrarlarımıza dayanamayıp kahvaltı olayına da girişecekler, bakalım.
Adres: Cihangir Mah. Cihangir Caddesi No:23/A D: 1

ŞARKÜTERİ VE SANDVİÇ İÇİN: MYKA Charcuterie
Ya hani 2,5 ayda alınan bir 5 kilodan bahsettim ya sizlere, bunda Myka’nın etkisinin olması da olası. Bir kere özenle seçilmiş şarküteri ürünleri mevcut. Önceleri alıp evde tüketmemizle başlayan ardından “Madem sandviç yapıyorsunuz neden burada yemiyoruz?”la devam eden, Yemeksepeti.com’a girmeleriyle evden kıpırdanmayan günlerde sipariş verilen bir yer haline geldi Myka. Bir peynir hastası olarak hiç kötü bir peynir yemediğimi söylemeliyim. Domuz ürünleri mevcut. Özellikle domuz sosis ile Proscuitto’ları harika. Ayrıca sandviçleriniz arzu ederseniz sıcacık ekmeklere yapılıyor. Günlük zeytinyağlı ürünler ve mezeler de mevcut. Siz iyisi mi gidin bir sandviç yiyin orada. 
Adres: Pürtelaş Hasan Mah. Cihangir Cad. 13/A Beyoğlu – İstanbul


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s