OLIVE FARM

Sağım solum önüm arkam organik ürün satan mekanlarla dolmaya başladı. Bunlardaki artışı gözlemleyebilecek bir yaştayım. Yani yoklardı ve bir anda var oldular. Ne yalan söyleyeyim bir ara takmıştım bu mevzuya. Hatta Cihangir’deki Balya’dan sürekli organik şeyler alıyordum. Baktım ki konu organik deterjan almaya kadar varmak üzere, kendimi durdurdum.
İşte yine organik olmakla yola çıkan ama “organik de nereden bu organik?”i sorgulamanıza fırsat vermeden “Al işte burası” diye sizi Datça’daki kocaman yerlerinde ağırlama potansiyeline sahip bir yer Olive Farm.
İstanbul’da sadece Kuruçeşme’deki mağazalarında satış yapan Olive Farm’da sabundan duş jeline, zeytinyağından reçele, sirkeden zeytine bir çok ürün bulabilirsiniz.
İlk olarak Zeynep’ten (Mededi) duymuştum Olive Farm’ı. Hatta evi, yazın Datça’dan aldığı sabunlarla dolu. Ama mevzuya çok hakim değildim ta ki yerinde inceleyene kadar. Ben bademli el kremlerini denedim ki bir harika. Aynı şekilde zeytinleri de öyle. Bir de biberli zeytinyağları var ki… Genelde ‘biberli’, ‘acı’, ‘çılgın acı’ sıfatları ile tüketiciye sunulan zeytinyağlarından pek randıman alamam. İlk etapta bunun için de aynı şeyi düşündüm ama sadece birkaç saniye sonra ağzınızda biberin acısı tatlı tatlı dans etmeye başlıyor ki işte esas güzel acı budur (evet, zeytinyağlarıyla büyük aşk yaşayabiliyorum)
Mini mini güzel bir mağaza. Eğer doğal ürünle kafayı bozup, hem doğal hem de lezzetli olsun diyorsanız mağazayı mutlaka ziyaret edin.
Kendi adıma ise Datça’yı ziyaret etmek farz oldu diyebilirim. Zaten hazır orada bir düğünümüz de olacakken (adı yazıda gizli!) bir Datça tatili ufukta gözüküyor sanırım.
Twitter için BURAYA
Facebook için BURAYA

Instagram için BURAYA

https://www.olivefarm.com.tr/ adresinden online alışveriş de yapabiliyorsunuz.

Adres: Kuruçeşme, Muallim Naci Cad. No : 64 / A
34345 Beşiktaş – İstanbul


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s