CİHANGİR’DE YENİ MEKAN: GEYİK COFFEE ROASTERY & COCKTAIL BAR

Bu aralar çok sık yeni mekanlar açılıyor Cihangir’e. Özellikle son bir senedeki değişim inanılmaz.
Akarsu Caddesi’nde eskiden Berrin Akyüz Butik olan mini mekana Geyik Coffee Roastery & Cocktail Bar açıldı geçtiğimiz günlerde.
Kahve benim için çok mühim. Bir kahve gurusu olmasam da kendime has bir damak zevkim de yok değil. Birçok mekanda kahveler berbat denilecek seviyede. Hani ne “Kahve içmeye oturalım” mekanı var ne de “Yemek sonrası şöööyle güzel bir kahve içelim” mekanı.
Mesela Cihangir Caddesi’ne açılan Manuel Deli & Coffee o anlamda bir boşluğu dodurdu benim için. Bir de Galatasaray’daki kahvelerini çok sevdiğim Kronotrop Cihangir’e taşındı. Geyik de bunlardan üçüncüsü oldu. Ama sadece kahve de değil bir kokteylleri var ki… Neyse buna ayrıca döneceğim.
Bir kere mekanın iç dekorasyonu müthiş. Benim hep “Bir gün bir loft’ta oturursam…” diye başladığım cümlenin devamını getiren duvarlara sahip. Mekan çalışanları son derece güler yüzlü. Ama sipariş vermek için debelenmek zorunda kalmak ve bir türlü “the insan”a ulaşamamak kötü. Bunun yanı sıra ne yalan söyleyeyim daha güzel kahveler de içtim ama kahveleri kötü mü? No.
Haftasonları kahvaltı etmeniz de mümkün ki ben henüz etmedim. Şarküteri ağırlıklı bir tabak ve yanınızda kahvelerinizle güne başlayabilirsiniz. Benim gibi “yumurtasız kahvaltı olmaz”cı bir insan için zor olsa da o kadar tatlılar ki, bir başka yerden yumurta isteseniz bir şey demiyorlar. Yani açıkcası yan masadan gözlemledim bu durumu 🙂
Ben tam kaldırımda oturma insanı olduğumdan ve geleni geçeni izlemekten büyük keyif aldığımdan mekan tam benlik. Yani diğer bahsettiğim iki mekanda (bkz. Manuel Deli & CoffeeKronotrop) rahat bir şekilde dışarıda oturma imkanı yok. Ben ve arkadaşlarıma rastlamanız olası. Hatta arkadaşlarımın müthiş köpeklerine de rastlamanız olası (ben de köpek istiyorum ya!). Bizim ekipten değişik yorumlar çıkıyor; beğenen var, bepenmeyen var filan ama bence vakit geçirmek, kahve içip sohbet etmek ve heyecanla 19:00’u beklemek adına çok OK.
Journey – Hayat – Rose Marine – Smyrna sırasından Geyik tarafını izlemeye alışmışken şimdi tam tersini yapmak eğlenceli oldu. Bir kaldırım değişimi bile neleri değiştiriyor haha!

//instagram.com/p/nSxhZsGrDr/embed/

VE ESAS KOKTEYLLER…
Kahve bir yana dursun güzel kokteyl dendi mi de akan sular durur benim için. Akşam 19:00 sonrası kokteyl servisleri başlıyor ki menünün hepsini denemeden rahatlamayacağım bir gerçek. Cable Car ve 164 (yoksa 146 mıydı? Ya da 145? Neyse…) isimli iki kokteyllerini denedim. Cable Car kadehin etrafı şeker kaplı servis edildiğinden ikinci içişimde şekersiz tercih ettim ama onun dışında lezzet süper. 164 (Cidden neydi acaba? Ya da doğru mu yazdım?) ise benim gibi Gin severler için on numara lezzet.

Velhasıl (sonunda hayatta şu kelimeyi de kullandım) yolunuz Cihangir’e düşünce bir uğrayıp kahvesini deneyin. Şimdilik Americano ve Latte ile sınırlı kaldım ve nedense Espresso içmedim henüz. Esas aşkım Espresso ile halbuki. Ama biraz olsun bana güveniyorsanız esas 19:00 sonrası kokteyllerini deneyin. Fiyatlar da öyle acayip uçuk değil. Kokteyller 30 TL‘den başlıyor. Kahveler de makul.
Sonra bana teşekkür ederseniz “rica ederim” demekten çekinmem :p


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s