02.05.2014 – in BeTwin @ Babylon

İlk olarak geçen aylarda Roxy’de bu olaya girişen Duru Brothers bu sefer Babylon’da “in BeTwin” konserini gerçekleştirdiler. Sebebini hatırlamamakla beraber Roxy konserinden erken ayrılmıştım ama dün başından sonuna izledim konseri. Maddeli olsun, bizim olsun:

İklim
 • Düşündüğümden az kalabalık vardı ama bu benim için sevindirici bir durum zira sahneyi göremediğimde heyheylenebilen bir insanım.
 • Roxy konserinden sonra da söylemiştim ama Redd konserlerinde pek de anlayamasak da çok ama çok güzel bir sesi var Güneş’in. Hatta epey güzel. Tek başına söylediği şarkılarda “Güneş daha çok şarkı söylese keşke” dedirtiyor.
 • Konserde iki parçada sahneye çıkan İklim (Tamkan) da çok iyiydi. Güneş’e ‘Sis’ şarkısında eşlik etti. ‘Sis’ Metin Altıok’a saygı albümünde yer alacak. Doğan’a da adını şu an hatırlayamadığım bir şiirde eşlik etti. Cümleme bakmayın, tabii ki Doğan şiir okumadı. Senem Demircioğlu’u için bestelediği bir şey, yanılmıyorsam o da aynı albüm için. Sahi adı neydi? ‘Seni Sevmiyorum’ muuu? ‘Seni Sevmeyeceğim’ miii? Öyle bir şey 🙂 “Sevmiyorum Seni” bile olabilir. Özetle sevmemek üzerine kurulu 🙂
 • İlk birkaç parçada, her parçanın sonunda “bugün böyle sakiniz”, “haberiniz olsun sakiniz”, “zıplamak istiyorsanız bugün o gün değil bakın, sakiniz” şeklinde söylemlerde bulunan Doğan; “Acaba gitsek mi, daha da sakin kalmak ister mi kendisi?” dememe sebebiyet verdi. Şaka bir yana amma söyledi bunu 🙂
 • Doğan’dan U2 dinlemeyi sevdiğime karar verdim bir kez daha.
 • The Beatles – ‘Across The Universe’ ile konserin en mutlu anını yaşamış olabilirim.
 • ‘Across The Universe’ esnasında “Jai Guru Deva OM” kısmını izleyiciye söyletmeye çalışan Doğan, baktı ki olmuyor daha basit olan “Nothing’s gonna change my world” kısmını söyletmeye çalıştı. O kadar olmadı ki, bir müzik öğretmeni edası ile azarladı bizi.
 • Mehmet Güreli – ‘Uçurtma’ on numaraydı. Ben sanırım güzel alt yapı olayı ile ufaktan aşk yaşıyorum.
 • Redd’den ‘Dünya’yı çaldıkları esnada bir düşündüm acaba bundan 13 yıl sonra da konserler veririler mi? Ki mantıken olmalı. Olmayacaksa da olmalı çünkü Susu o şarkıyı canlı dinlemeli! 🙂
 • POS makinası krizi yaşayan Babylon’u şiddetle kınıyorum.
 • Konser arasında yanımda durmadan konuşan ve neredeyse tüm hayat hikayesini dinlediğim çocuğa sesleniyorum: sen konsere filan gitme.
 • Konserde Zeynep’in (Mededi) sürekli “Sanırım şimdi ağlayacağım, göz yaşım tam şurada duruyor” demesi kafamda soru işareti yaratırken, bugün kahvaltı esnasında Doğan’la karşılaştığımızda Zeynep’in Doğan’a “Sanki çocuğum sahnedeymiş gibi duygulandım” şeklinde yorum yapması konuya hala açıklık getirmediği gibi aklıma geldikçe gülmeme sebebiyet veriyor.

Sanırım bu kadar. Bir daha yaparlarsa bu konser olayını kaçırmayın derim. Zaten dün de demiştim ama hani yine kaçırdıysanız diye diyorum.

Bir de konuyla alakasız ama neden bizim geceleri konser sonrası gidip birer içki içerken şahane müzik dinleyip dans edebileceğimiz ya da hadi dans olmasın da, sağa sola sallanabileceğimiz bir yer yok? Valla az önce Cihangir Migros’taydım. Birçok mekandan çok daha güzel müzik çalıyordu. Dans da ettim oh. Çok dertliyim bu konuda, çok. Söylendiğime göre susabilirim.

Bye.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s