MEYHANEYE GÖMÜN BENİ… (Ma’Nâ)

… GİDE GELE YORULDUM
Ne zaman söz konusu bir meyhane olsa Tanju Okan’ın ‘Meyhane Kanunu’nu kafamda bir tur döndürmeden rahat edemiyorum. Hem elimde tuttuğum rakı kadehi bana babamı hatırlatır hem de babamın Tanju Okan sevgisi beni sarar bir anda.
Çarşamba akşamı Nil’in doğum günü adına değşiklik yapalım dedik ve Karaköy’deki Ma’Nâ‘ya gittik. Uzun zamandır birçok kişiden duyuyorum Ma’Nâ‘yı ama bir türlü fırsat olmamıştı gitmek adına. Gitmeden önce gerekli bilgileri aldım, herkesi organize ettim ve Ma’Nâ‘daki yerimizi aldık…

Kağıtta Pastırma
  • İlk etapta öne çıkan kesinlikle güler yüzlü servis ekibi. Birçok mekanda eksiliği çekilen bir şey çünkü. Sanırım bu konuda Aliye‘den sonra gördüğüm ikinci mekan.
  • Şimdi ben kırmızı et yemediğimden anında tavsiye haznem daralıyor ama güveçte gelen patlıcanlı bir şey var, adı Mutabbel o inanılmaz. Muammarası leziz. Kurutulmuş Acı Biberli Süzme Yoğurt çılgın. Mücver ve Kabak da istedim ama onlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. “Eeeh” kategorisindeydiler.
  • Kırmızı et yiyen arkadaşlarımdan aldığım yorum köfte, yaprak ciğer ve kağıtta pastırmanın (yalnız pastırma kokusuna nasıl dayanıyorsunuz ben gerçekten anlamıyor!) güzel olduğu yönünde.
  • Lağos kavurmaya meylettim ama onu yiyemeyecek kadar doymuştum, bir dahaki severe kesinlikle onu deneyeceğim.
  • Doğum günü pastası olarak tabii ki baklava üstüne mum dikme operasyonu gerçekleştirdim ama esas olayları çıtır kabak tatlısıymış. O da gelecek sefere. 
  • Müzik o kadar derinden ama bir o kadar da duyabileceğiniz şekilde geliyor ki bu da artı puan.
  • Hesap konusuna gelince öyle aşırı uçuk bir tarafı yok. Açıkcası tek bir şeyin fiyatına baktım, o da bir büyük rakı 🙂 Nedense değerlendirmemi hep o yönde yapıyorum, sanırım ekipten kaynaklı. Çünkü onun bizim masada yer edişi
    birkaç büyük şeklinde oluyor. Bir büyük Yeni Rakı Yeni Seri 140 TL. Oradan yola çıkın işte 😉

 Uzun lafı diyeceğim şudur ki gidin, deneyin. Bence pişman olmazsınız.  

Adres: Kemankeş Cad. No:53/8 Karaköy İstanbul


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s