26.05.2014 – JUSTIN TIMBERLAKE Konseri

N’sync ile hayatımıza giren ama esas solo kariyeri ile gönüllerde taht kuran bir isim Justin Timberlake. Son albümlerine pek hakim olmasamda 2002 yılında çıkardığı “Justified” ile “vay anasını” dememe sebebiyet vemrişti. ‘Senorita’ olsun, ‘Like I Love You’ olsun, ‘Cry Me a River’ olsun mükemmele yakın şarkılardı. Bu konser öyle bir konser oldu ki; açıklandığında “kaçmaz!” dediğimde “Aman ne Justin’i İpek ya, öööf” diyenlerin bile konserde olduğunu gördüğüm bir konser oldu. 40.000’e yakın ve belki de daha fazla kişinin olduğu bir dönemin unutamayacağı bir konser olduğu şüphesiz.

 • Öncesinde Kanyon’da sinemada olan bendeniz 21:00’de başlayan konser öncesi 20:30 gibi orada olurum diye düşünyordum ama uyarıları dikkate alarak 19:30’da orada oldum.
 • İTÜ’de konser alınana yürümek bir dert olsa da harika bir konser mekanı olduğunu söylemek isterim. En azından metro ile ulaşabiliyoruz, daha ne olsun.
 • 7’den 77’ye herkesin olduğu bir konserdi. 12 – 13 yaşındaki miniklerden 40’ın üstündeki yetişkinlere kadar herkes vardı.
 • Konser öncesi warm up adına sahnede olan DJ epey iyiydi.
 • Çok daha iyi görselliğe sahip show’lar izlemiş olsam da bir kez daha görmüş olduk ki yabancıların -ve tabii ki dünya starlarının- ne ses ne de ışık olarak yanına bile yaklaşamıyoruz.
 • Bir ara piyano başına geçen Justin Timberlake, ‘Until The End of Time’ şarkısını Soma için söyledi ve “Herkes onlar için bir ışık yaksın” dedi. Koskoca stad cep telefonu ışıklarıyla, çakmak ateşleriyle apaydınlık oldu.
 • Ben eski şarkılarda çıldırırken farkettim ki çoğunluk yeni şarkılara daha hakim.
 • Michael Jackson‘a saygı duruşu olmadı değil. Konserin sonlarına doğru ‘Human Nature’ ile mutlu etti bizleri.
 • Elvis Presley‘den ‘Heart Break Hotel‘i “Blues’a var mısınız?” diyerek ve eline gitarı alarak çaldı.
 • ‘Sexy Back’ çalmaya başladığında yavaştan konser mekanını terk etmeye başladım. Konserin bitişiyle Frank Sinatra – ‘My Way’in başlaması, oralardan bir yerden izlendiğimi yine hissettirdi bana 😉
 • Bebek yüzlü ve belki birazcık da muzip bir tipin aynı zamanda aşırı seksi olması da “Bunda şeytan tüyü var” sözünün karşılığı olmuyor değil.

Konser öncesi arkadaşlarımla konuşurken Justin için geleceğin -ve belki günümüzün- Michael Jackson‘ı yorumunu yaptık. Performansı, dans performansıyla birlikte sergilediği şarkı performansı, sesinin güzelliği, enstrümanlara olan hakimiyeti ve bütün bunların yanında tartışmalara yol açsa da iyi bir oyuncu olduğunu düşünmem filan… Ne bileyim, çok güzel bir döneminde izlemiş olduk kendisini.

Sizlere de oluyor mu bilmem ama böyle büyük konserlerde, enerjinin aşırı güzel ve yoğun oluşundan ötürü kendimi çok önemli bir şeyin parçası olarak hissediyorum. Fakat bunun yanı sıra aynı anda dünyada da bir toz zerresi gibi hissediyorum. İki uç arasında gidip gelmek işte 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s