09.07.2014 – HUGH LAURIE with THE COOPER BOTTOM BAND

Bir dönem hastalıklarıma derman olan, olmayan hastalıklar üretmeme neden olan ama aşırı cool tavrıyla “iyileşiriz yahu!” dememe sebebiyet veren Dr. House dün akşam bizimleydi. Bize oturmaya geldi desem yeridir zira cidden evde sohbet edercesine bir konserdi. Bazen acaba diyorum, ondan mı hastalık hastası oldum? Neyse, kendisini suçlamayacağım bu konuda 🙂

Açıkcası kendisini çok izlemek istemekle beraber bir şekilde konseri unutmuştum. Ta ki Emre arayıp “İpo Hugh Laurie’ye gidelim mi?” diyene kadar (burada Dilek Hanım’a da teşekkür etmemek olmaz). Velhasıl (ilk defa bu kelimeyi kullandım sanırım!) Emre ile önce Num Num’da yemek üstüne konser şeklinde bir sürece giriştik.

Hugh Laurie’nin sahneye çıktığı an kopan çığlıkları tahmin edebilirsiniz. Konser tıka basa doluydu. The Cooper Bottom Band inanılmaz yetenekli bir ekipti. Hugh Laurie’nin şarkı aralarında seyirci ile diyaloğu mükemmeldi. İlk defa, Türkiye’ye gelen bir sanatçının “Teşekkürler”, “İyi akşamlar” ve “Şerefe” gibi Türkçe kelimeler kullanması antipatik gözükmedi bana. Blues seven bir insan değilimdir yani oturup da evde Blues açıp kendimden geçmem ancak canlı izlemek her zaman ruhuma dokunmuştur keza bu konser de onlardan biri oldu. Konser sonlarına doğru tüm ekibin viski içmesi yutkunmama sebebiyet vermedi değil, alacağın olsun Dr. House!
Özetle, Hugh Lauire, nam-ı diğer Dr. Gregory House konser boyunca piyanosuyla, gitarıyla, mini tango şovuyla ve söylediği şarkılarla hepimize unutulmaz bir gece yaşattı. Tabii The Cooper Bottom Band’i de unutmamak lazım.

“I have resolved to forge on, deeper into the forest of American music that has enchanted me since I was a small boy,” explains Laurie. “And the further I go, the more bewitched I become – both by the songs and by the people I have been lucky enough to play them with.”
– Hugh Laurie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s