PİLATES STUDIO SIRASELVİLER

Bundan  yıllar önce başlamıştım Pilates‘e. Yıllarca oynadığım voleyboldan sonra kendime uygun bulduğum tek spordu diyebilirim. Ki voleyboldan da anlayacağınız gibi ben tam bir takım oyunu sporcusuyum ama işte bir şekilde bir aşk başladı Pilates ile aramda.

İlk denemelerimi CSS (Cihangir Sport Center) ve ardından Cihangir Yoga’da gerçekleştirdim. İkisinde de matwork (yerde mat ile) çalıştım ancak istediğim gibi bir şey değildi tam olarak. Hele ki bunların grup dersi olması beni iyice soğutmuştu. Kısa süreli küstüm ancak daha sonra Studio Pi’de (Yine Cihangir’de ama adı değişti sanırım sonradan) reformer (aletli) Pilates‘e başladım ve işte o noktada konu değişti benim için.

Bütün kaslarımın uzadığını, duruşumun değiştiğini, kısmen işkence çektiğim dakikalar olsa da ardından etkilerinin gözle görülür olduğunu farkettiğim anda da kendime “işte bu dostum!” dedim. Tabii ki öyle bir şey demedim, neyse. Ama dediğim gibi çok ama çok sevdim. Studio Pi’de Pilates eğitmenim Osman (Çelik)‘ti. Kendisi, çeşitli Pilates eğitim sertifikalarının yanı sıra Çağdaş Bale Topluluğu‘nun da solist dansçısı. International Personal Trainer sertifkası da mevcut. Zaten kendisi ile bire bir ders yapıyorduk ki bu yeni başlayan biri için kesinlikle tavsiye edeceğim bir şey. Zira nasıl durduğunuzdan, nasıl nefes aldığınıza kadar takip edilmesi gereken bir süreç ve birden fazla kişi ile olacak gibi değil. Çok sağlıklı bir şey olduğu gibi sakatlığı da çok ciddi olabiliyor.

Neyse lafı uzatmıyorum. Uzun bir süre ara vermiştim Pilates olayına. Bir dönem Jatomi’ye yazılıp “Evet, her gün spor yapmalıyım!” dedim kendime ama bunun da ömrü 3 ay sürdü ben kesinlikle salonda spor insanı değilim. Hele konu kardiyo ise açık havada koşmadan o etkiyi, o tatmini yakalayamıyorum. Baktım ki Osman da kendine yeni bir stüdyo açtı “Hadi tekrar Pilates‘e” dedim.

Bu sefer Zeynep (Mededi) ile başladık. Açıkcası yeni başlıyor olsam kesinlikle ikinci bir kişi ile derse başlamazdım ama nasıl duracağıma hakim ve kendimi sakatlamayacağımdan emin olduğum için gönül rahatlığıyla başladım. Hem bizi tanıyanlar tahmin edecektir ki Zeynep‘le derselerimiz bol kahkahalı geçiyor. Osman da son derece esprili (ama bir o kadar da otoriter!) bir eğitmen olduğu için keyfimiz yerinde.

Henüz 3 dersi geride bıraktık. 20 derslik bir paket ile mevzuya giriştik. Ben haftada 3 gün Pilates yanlısıyım ama 4, 5 gün olmayacak diye de bir şey yok. Neyse ben daha fazla ahkam kesmeyeyim siz işin uzmanları ile konuşun 🙂 Ama farkını ruhunuzda ve bedeninizde çok kısa sürede hissedeceğinizi garanti edebilirim. Çok kilo aldığım şu dönemde kilo vermesem de kendime çeki düzen vermemin vakti geldiğine karar verdim. Eminim yalnız değilimdir 🙂

Eğer, “Ben de Pilates‘e başlamak istiyorum. Nerede başlayayım?” diyorsanız. Pilates Studio Sıraselviler bence tam yeri. Sabah saat 07:00 itibari ile başlayan dersler 21:00’deki son ders saati ile son buluyor.

Adres: Sıraselviler Cad. Esen Apt. No: 63 D:6 Beyoğlu / İstanbul
Telefon: 0212 244 27 39

//instagram.com/p/rnMqXtmrEC/embed/

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s