20.08.2014 – PORTISHEAD KONSERİ

Açıklandığı günden beri -ve hatta daha öncesinden bildiğim için epeydir- çok heyecanlandığım ve gün saydığım bir konserdi Portishead konseri. Öğrendiğimde bu kadar çok gün varken şimdi şıp diye olup bitmesi inanılmaz gerçekten.
Savages sahneye çıkmadan biraz önce Küçükçiftlik Park‘taydım. Savages‘ı bilen ve seven biri değilimdir ancak sahnede çok iyi olduklarını söylemeliyim. Zaten sahneden indikleri anda kopan alkışlardan da birçok kişinin hem fikir olduğunu görmüş oldum.

Bir anı daha…

Postishead‘in sahneye çıkışı ile inişi bir oldu sanki (tabii ki öyle olmadı ama bana yetmedi işte, n’apayım!). ‘Silence’ ile sahnedeki yerini aldı grup bir müddet Beth Gibbons‘a kitlendim tabii ki. Bütün bir konser sanki CD’den dinlermişçesine geçer mi? Geçti valla… ‘Sour Times’a geçildiğinde bir kendime geldim, sanırım beşinci şarkı filandı “oha, gerçekten Postishead izliyoruz” aydınlanmasını o an yaşadım. ‘Wandering Stars’ nasıl büyülüydü… Kelimeler kifayetsiz dediğimiz cinsten. ‘Glory Box’ta bir başka mutlu oldum. ‘Threads’ ile konser son buldu ancak bis’te ‘Roads’a bir girdiler aman aman aman… ‘We Carry On’ ile de bye bye dediler bize. Ben diyemedim, hala da diyemiyorum.

Yaşasın kalabalıklar…
  • “Hadi İpek setlist’i sen yap” deselerdi eğer, ‘Strangers’, ‘It Could Be Sweet’, ‘Undenied’, ‘All Mine’ ve ‘Only You’ kesin olurdu.
  • GNL’e, Bülent’e ve Şafak’a ayrıca teşekkürler.
  • Gezi’ye selam yollandı elbet. Bir ara “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”e bağladı konu. İnsan bir “neler yaşadık yahu” demeden yapamıyor.
  • Thanks to Tuborg, soğuk bira içebiliyoruz.
  • Bazı konserlerin bitmesi çok üzünç.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s