21 EYLÜL PAZAR: SUNDAY GARAGE SALE

“Bir gün dolabımı açtım, bir de baktım giyecek hiçbir şey yok!” her gün binlerce insanın söylediği bir laf. Bunun açılımı şu, “artık varolan kıyafetlerimi giymiyorum, sıkıldım”. İşte ben de bir gün dolabımı açtım, bir baktım giymediğim, bir kere giyip hevesimi aldığım, iki kere giyip unuttuğum bir sürü kıyafet var. Ama tek bir sorun var, gönül bağım. Materyalist bir insan olmamakla birlikte sevdiğim şeylerle gönül bağı kurmakta üstüme yoktur. Uzun lafın kısası ben bu gönül bağıma son verdim. “Yeter artık, ayrılıyoruz!” dedim ama nasıl ayrılacağımı da bilemedim. Bu bilememezlik halim tam tamına 3 dakika sürdü ve o 3 dakikalık süreç sonunda satmaya karar verdim

 

Neler Satılacak? Ne kadara satılacak?
Benden elbise, pantolon, ayakkabı, ceket, ve t-shirt’den oluşan bir grup hazır ve nazır bekliyor diyebilirim. Bunun dışında bu fikir çıkar çıkmaz tabii ilk etapta hemen Zeynep, Deniz, Sipahi, Cansu, Nil, Burcu ve Elif’le de paylaştım. Dedim ki “Hadi kızlar, satıyoruz”. Bu demek oluyor ki “Varsa elden çıkarmak istedikleriniz beklerim.” Neyse onlardan da katılım olacak belki. Misal Zeynep hazır bile 🙂 Özetle, kıyafetlerin ve ayakkabıların çoğunlukta olduğu bir olay düşünün diyebilirim. Arada çanta, takı filan çıkarsa da kısmet 🙂
Fiyatlara gelince, uçuk olmayacak. En azından kendi kıyafetlerim için bunu söyleyebilirim. Yani 50 TL’ye American Vintage elbisealabilir, ne bileyim 30 TL’ye Top Shop topuklu bot alıp kırk yılda bir giyebilirsiniz filan. Bunun dışında daha ucuza ve daha pahalıya şeyler de olacak tabii. Bunlar sadece örnekti ama genel olarak bu şekil yani.
Mekan Neresi?
Mekan olarak aklımdan birçok yer geçmiş olsa da aklıma en yatanı Manuel Deli & Coffee oldu. Kahve içebileceğiniz, pan pizza’lara gömülebileceğiniz, sandviçlerle kilo alabileceğiniz, üstüne bir kahve daha içip “tamam bu sondu” diyebileceğiniz, dekorunun hastası olduğum minik bir mekan.
Ne Zaman? Kaçta?
Tarih 21 Eylül Pazar. Saat 10:00 – 20:00 arası bu aksiyonu gerçekleştirelim diyorum. Ben orada olacağım elbet. Gelmiyor muşum di mi? Sonracığıma arkadaşlarımdan da uğrayanlar olacak. Öyle sohbetli, mohbetli takılacağız işte. Ha bir de unutmadan giriş parası var… Şaka tabii yok öyle bir şey.
Yolunuz düşerse beklerim.
Bye.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s